Варто зазначити, що перед остаточним підписом президента законопроєкт має пройти ряд бюрократичних процедур. Це розгляд у Комітеті та принаймні два голосування у Верховній Раді.

Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024

Голосування невдовзі

Під час засідання Верховна Рада скоротила строки подачі альтернативних законопроєктів про посилення мобілізації – останнім днем є 6 лютого. Це створює юридичну можливість для того, щоб Парламент розглянув законопроєкт №10449 вже цього тижня.

Хоч і технічний момент, але по строках важливий. Це відкриває можливість вже на цьому тижні розглянути законопроєкт на комітеті та винести на перше читання,
– повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Підтримали відповідне рішення 237 народних обранців. У зв'язку з цим законопроєкт має шанс бути розглянутим на найближчому пленарному тижні в лютому, тобто умовно 6 – 9 лютого. Також Верховна Рада доручила Комітету розглянути законопроєкт.

Ще раніше Ярослав Железняк розповів, що строк, коли законопроєкт винесуть на друге читання, буде залежати від комітету. Однак це точно буде не раніше 22 лютого. Якщо ж з'явиться багато правок, то процедура може затягнутися.

Мобілізація в Україні

  • Верховна Рада 6 лютого підтримала продовження загальної мобілізації в Україні та воєнного стану на 90 днів. Таким чином мобілізація діятиме принаймні до 14 травня 2024 року. За відповідне рішення проголосувало 323 народних депутати.
  • Окрім цього, у той же день Верховна Рада виправила неузгодженості в законі про цифровізацію української армії. Зокрема, він передбачає створення єдиного електронного реєстру й електронного кабінету військовозобов'язаних.
  • На фоні чуток про повістки у Дії Михайло Федоров вкотре наголосив, що цього не буде – як не буде і виборів через цей ресурс. Також міністр анонсував ряд важливих нововведень для полегшення життя українців – як от шлюб прямо в застосунку, або кабінет пацієнта.