Наразі ми бачимо протидію тому, щоб передати ці кошти Україні. Про це 24 Каналу розповів політолог, керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко, додавши, що насправді для Європи це може обернутися серйозними викликами.
Читайте також Пропозицію щодо нафтових танкерів відхилили: ЄС пом'якшив ініціативу щодо санкцій проти Росії
Чому ці кошти не виділяють Україні
Арештовані кошти російського Центробанку мали б бути конфісковані та передані Україні для подальшої відбудови. Але ми маємо позицію Європейського центрального банку, який вважає, що подібні рішення стануть елементом нестабільності та призведуть до негативного тиску на євро.
Я не можу з цим погодитись, Хочу нагадати, що Україна є офіційним кандидатом у члени Європейського Союзу, тобто вся відбудова та відновлення йтиме у межах нашої євроінтеграції, як майбутнього повноправного члена ЄС,
– підкреслив Ігор Чаленко
Європейський центральний банк має розглядати це питання з погляду перспективи. Чим довше кошти не використовуватимуть для відновлення України, тим це відновлення буде дорожчим. Навіть якщо не враховувати нових ударів по інфраструктурі чи житловому комплексу, то це станеться через інфляцію, подорожчання будівельної продукції, зростання оплати у відповідному секторі.
Для самої євроспільноти важливо приймати виважені, правильні та оперативні рішення. Тому те, що цього не роблять зараз – неправильна позиція, яка гальмує процес,
– додав політолог.
Як впливають санкцій на життя у Росії
- Авіаційна галузь країни-агресорки потерпає від західних санкцій. Зокрема російські літаки дедалі частіше здійснюють аварійні посадки через розгерметизацію, проблеми з шасі, відмову систем управління. Від початку грудня така ситуація виникла на 11 літаках.
- Окупанти хотіли повторити австрійський пістолет Glock-17, але проблеми у росіян почалися вже на перших етапах. Після всіх експериментів зброя так і не працювала, виникли неполадки з точністю, об'єктивом та відповідно можливістю вести вогонь.
- Через складну ситуацію в економіці російські багатії скуповують злитки золота. Зокрема це роблять для того, щоб мати можливість розраховуватися ними за товари. Росіяни не можуть зберігати заощадження у валюті, тому що це заборонено, а банки, у яких досі можна відкрити валютні рахунки, встановлюють дуже велику комісію.