Такі історії виникають, коли люди готуються до найгірших варіантів. Про це 24 Каналу розповів доктор економічних наук Ігор Ліпсіц, як приклад, навівши крах економіки чи громадянську війну.
Дивіться також Проблеми навіть з продажем яєць: як Росія загнала економіку в глухий кут
Чому виник ажіотаж із золотом
Коли ми чуємо, що люди купують золото, то уявляємо величезні злитки, але насправді мовиться про злитки вагою декілька грамів. Це практично розмінне золото, яким можна платити за товар. Тобто його використають тоді, коли не буде грошей.
Такі речі стаються, коли є сильна криза та побоювання за грошовий обіг. Багатії намагаються купувати золото. До речі, були спроби активно вивозити його з Росії, оскільки з валютою цього робити не можна. Тому митна служба готує закон про обмеження вивозу валюти еквівалентом понад 10 тисяч доларів,
– розповів доктор економічних наук.
Російські багатії розуміють, що економіка країни перебуває у кризовому стані, розраховувати на грошові одиниці не можна, тому вони намагаються знайти хоч якийсь варіант для збереження купівельної спроможності своїх збережень. Відтак при всіх недоліках золота вони його купують. Бо, як відомо, саме по собі золото доходів не приносить. Єдина перевага, що воно залишається ліквідним та змінюватиметься за ціною на світовому ринку.
Це ознака того, що велика кількість багатих людей Росії розуміють, що економіка руйнується, очікується велика інфляція, тому зберігати накопичення в рублях – безглуздо, а у валюті важко, бо російські банки її не приймають,
– додав Ігор Ліпсіц.
Навіть, якщо вдасться відкрити рахунок у банку, то у Росії вводять таку велику комісію, при якій на своїх збереженнях не те, що не заробляєш, а ще й втрачаєш. Тому багатії використовують злитки золота.
"Вони ховатимуть його у погребах, будуватимуть бункери, найматимуть охорону, але будуть зберігати золото, бо ситуація в економіці дуже важка", – підкреслив Ігор Ліпсіц.
У Росії проблеми через війну: що відомо
- Санкції стали однією з ключових причин занепаду нафтогазової галузі у Росії. Доходи федерального бюджету від нафти та газу, впали приблизно на 30%. Лише видобуток "Газпрому", який є гігантом у галузі, впав майже на чверть.
- Росіяни намагаються покрити втрати серед особового складу тому для участі в бойових діях залучають кухарів чи фельдшерів. Їх просто перекваліфікують на інші посади. Так росіянку, яка хотіла працювати на кухні, щоб бути поруч з сином-учасником так званої "сво" – зробили водійкою вантажівки. Після цього з нею зник зв'язок.
- У Бєлгороді на фермерському ринку люди вишикувались у чергу за курячими яйцями. За останній тиждень вони подорожчали на 4,4%. Черга розтягнулася на десятки метрів. Схожа ситуація трапилась і в Саратові.