Речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила, що Єніна звільнили ще 26 квітня, пише "Інтерфакс-Україна".
Читайте також: Зеленський відповів, чи залишиться Луценко на посаді генпрокурора
Євген Єнін вирішив піти у відставку за власним бажанням. Він зазначив, що "зробив вибір на користь своїх принципів". Єнін запевнив, що в політику йти не збирається.
У себе на Facebook-сторінці Єнін опублікував заяву на звільнення. Він додав, що згодом пояснить своє рішення.
Заява на звільнення Єніна
Чому Єнін пішов у відставку?
Єнін назвав причину своєї відставки та розповів про справу українського олігарха-втікача Сергія Курченка.
З кінця березня цього року я не давав жодних коментарів по справі Курченка... Низка ЗМІ поширили проти мене низку неправдивих фактів. Але я не скасував жодної підозри. Я не вчиняв жодних перешкод по справі Курченка,
– сказав Єнін.
Він додав, що а останні 2 роки було вжито максимально заходів для забезпечення будь-яких тисків зовні на слідчих.
"Я відчув, що ситуація навколо справи Курченка певною мірою штучно політизована, і моїх зусиль, щоб зняти цю політизацію, недостатньо", – додав прокурор.
В кінці березня стало відомо, що Єнін скасував підозри політикам-фігурантам розслідування кримінальної справи щодо Курченка, а саме – екс-голові Адміністрації Президента Борису Ложкіну, його заступнику Олексію Філатову та екс-голові Нацбанку Валерії Гонтаревій. Їх підозрювали в тому, що вони дозволили злочинному угрупованню Курченка легалізувати мільярди доларів.
Згодом прокурор Костянтин Кулик заявив, що скасування підозр було незаконним. За словами прокурора, ці дії дозволили фігурантам справи, зокрема Філатову, виїхати за межі України і впливати на свідків, тому Єнін "сприяє організованому злочинному угрупуванню Курченка".
Щодо ймовірних злочинів Курченка, то за оцінками МВС, злочинні схеми ввезення на територію України і продажу нафтопродуктів групою компаній СЄПЕК, яка належить олігархові, завдали українському бюджету збитків на 7 мільярдів гривень. Проти Курченка відкрито низу кримінальних справ, його майно та майно підприємств заарештовані.
Розслідування журналістів про зустрічі Єніна зі Ставицьким: що відомо?
У червні 2018-го проект "Слідство.Інфо" оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічались з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким. У матеріалі журналістів йшлося про те, що нинішні посадовці в Україні можуть допомагати колишнім чиновникам часів Януковича уникнути покарання.
Сам Ставицький заявив, що зустрічався з представниками ГПУ "багато разів". Прокурори також підтвердили цю зустріч.
У Генпрокуратурі назвали спробою дискредитації оприлюднені журналістами докази таємної зустрічі прокурорів в Ізраїлі з Едуардом Ставицьким. Начальник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що Єнін та Стрижевська не були прокурорами у справі Ставицького до листопада 2016 року.
Що відомо про Євгена Єніна?
Євген Єнін – український дипломат і правник. Його було призначено заступником генерального прокурора України в червні 2016 року.
До цього, Єнін був третім та другим секретарем Посольства України в Республіці Молдова. З березня по липень 2010 року був другим секретарем сектора з питань придністровського врегулювання Міністерства закордонних справ України.
Крім того, Євген Єнін був другим секретарем відділу країн Південно-Східної Азії та Океанії Шостого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України. З жовтня 2010 року по вересень 2011 року — другий та перший секретар відділу країн Далекого Сходу Шостого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України.
Був виконувачем обов'язків начальника другого східноєвропейського відділу Четвертого територіального департаменту Міністерства закордонних справ України. З листопада 2011 року по листопад 2012 року — виконуючий обов'язки начальника, начальник відділу Причорноморських країн Управління країн Південної Європи, Балкан та Південного Кавказу Третього територіального департаменту Міністерства закордонних справ України.
З листопада 2012 року по грудень 2014 року обіймав посаду радника Посольства України в Італійській Республіці. З грудня 2014 року по червень 2016 року — радник-посланник Посольства України в Італійській Республіці.