Про важливість надання допомоги від США 24 Каналу розповів голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко, зауваживши, що ті країни, які територіально ближчі до країн-агресорів краще розуміють всю складність ситуації.
Дивіться також Росія готується до нового великого наступу: в The Economist оцінили, чи здатна Україна вистояти
Затримка допомоги
Будь-яка затримка постачання зброї, за словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ, обмежує планування чи підготовку операцій по всій лінії фронту. Нестача боєкомплекту змушує командування розподіляти наявний ресурс по підрозділах і враховувати частину переведення в резерв, замість використання на випадок непередбачуваних обставин.
Якби американці свої внутрішні політичні розбіжності вирішили та пішло б постачання зброї, ми б змогли нею наситити наші війська, збільшити кількість запасу боєкомплекту,
– зазначив Тимочко.
Таке збільшення запасу зброї дасть можливість розширити спектр ураження ворожих сил та проведення військових операцій на конкретних напрямках.
Оскільки українські війська, попри всі проблеми, знищили дуже велику кількість ворожої бронетехніки, росіяни, за словами голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ, намагаються на одну одиницю бронетехніки "насадити" максимальну кількість піхоти для прориву нашої лінії оборони, аби "висипати" там піхоту. Вони нехтують всіма правилами безпеки, садячи на техніку фантастичну кількість людей.
Для них (росіян – 24 Канал) стоїть завдання – в будь-який спосіб зайти на наші позиції та закріпитися там, не враховуючи втрати,
– зауважив Тимочко.
Зрозуміло, що достатня кількість боєкомплекту допомогла б мінімізувати такі ризики. ЗСУ могли б знищити ворожу бронетехніку на під’їзді, а ще краще – знищувати її далекобійною зброєю в пунктах їхнього постійного перебування, чи на місцях, коли вони тільки розгортаються в бойові порядки.
Важливе усвідомлення союзників
Ті країни, які розташовані територіально ближче до країн-агресорів, допомагають Україні навіть в шкоду своєму бюджету. Вони розуміють, що якщо програє Україна, то диктатори не зупиняться. З іншого боку, ті країни, що територіально далекі від них, вважають, що вони можуть впливати на перебіг політики через внутрішні політичні дебати. Однак вони втрачають довіру до себе та силу на політичній арені.
"Південна Корея виділила Україні 2,5 мільярди доларів на допомогу в короткостроковій перспективі при тому, що мають поруч такого сусіда, як Північна Корея", – додав Тимочко.
Військова допомога Україні: останні новини
- Чехія неодноразово повідомляла про намір передати 1,5 мільйона снарядів для України вже цього року. Однак за словами глави ГУР МО Кирила Буданова, поки що результатів немає.
- Спікер Палати представників США Майк Джонсон пропонує Україні перетворення частини допомоги на формат кредиту, який Україна буде вимушена повернути. Водночас інші республіканці наполягають на тому, щоб Палата представників відновила спрощену систему кредитування-лізингу для України.
- У липні у Вашингтоні відбудеться саміт НАТО. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг висловив упевненість, що країни НАТО погодять довгострокову угоду про фінансування України.