Про це 24 каналу розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

Зокрема, зазначає політолог, обережний оптимізм вселяє те, що готується певна дорожня карта по Сенцову між двома омбудсменами – це питання вдалося "інтернаціоналізувати". Є сподівання, що вдасться досягнути якогось спільного знаменника, щоб витягнути з полону Сенцова.

Більш детально про шанси на звільнення Олега Сенцова в матеріалі: Звільнити Сенцова: чи відпустить Путін українського бранця?

Питання звільнення Сенцова, говорить Кулик, стоїть на порядку денному багатьох міжнародних самітів за участю Росії – в тому числі, діалогу між Росією і ЄС, Росією і США. Про це говорили глави МЗС "нормандської четвірки" під час нещодавньої зустрічі. Плюс відбувається чергова спроба встановити контакт між Вашингтоном і Москвою, налагодити новий діалог між ЄС і Росією.

Погіршення здоров’я Сенцова, його остання зустріч з друзями в колонії вказують на те, що починаються незворотні процеси. І зараз стоїть питання життя і смерті Сенцова. Не допустити летального завершення для Росії вже стає актуальним питанням. Незважаючи на ускладнення стосунків Путіна з колективним Заходом, є імовірність, що Сенцова обміняють чи помилують,
– розповідає Кулик.

Втім, на його думку, не треба переоцінювати питання наших заручників, як би це цинічно не звучало.

"В глобальних переговорах Росії з США і ЄС заручники Кремля – фонові варіації. Путін хотів би покращити діалог з США, але при цьому винести за дужки питання прав людини в Росії і окупованому Криму. А за це він видасть Сенцова. Тобто порядок денний сформуємо так, щоб Захід не згадував про порушення прав людини, демократичних норм і свобод в Росії і Криму. Такі торги можливі, швидше за все, Кремль саме так їх і веде", – говорить Віталій Кулик.

Однак, наголошує політолог, Путін – абсолютний самодержець, і на його рішення можуть вплинути ірраціональні фактори. Завадити звільненню Сенцова, на його думку, може зрив переговорів Трампа і Путіна, які попередньо заплановані на літо, а також відсутність реального результату в рамках Мінського і Нормандського форматів. Вплинути на рішення російського президента можуть також неготовність Європи остаточно вирішити питання з будівництвом газопроводу "Північний потік-2" або ж нові навчання НАТО.

Нагадаємо, з 14 травня Олег Сенцов голодує у російській колонії в Лабитнангі. Він вимагає від Росії звільнити усіх незаконно утримуваних українців в РФ та на території окупованого Криму. Стан здоров'я Сенцова значно погіршився – він схуд і в нього почали випадати зуби.

14 червня Європарламент схвалив резолюцію, в якій зажадав, щоб російська влада "негайно і беззастережно" звільнила незаконно засудженого українця Олега Сенцова і "всіх інших незаконно затриманих у Росії і на Кримському півострові" громадян України. 38 країн-учасниць ООН закликали генсека Антоніу Гутерріша до того, щоб на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним він підняв питання українських політв'язнів. Проте 15 червня у російській колонії відмовилися допустити українського омбудсмена Людмилу Денісову до зустрічі з Сенцовим, не пояснивши при цьому причин відмови, і не повідомивши про стан здоров’я утримуваного українця.