Про це розповіла в ефірі 24 каналу народна депутатка від "Слуги народу" Олена Мошенець. Вона підкреслила, що питання виходу нардепів з монобільшості зараз не є пріоритетним для партії.
До теми Нардеп Соха заявив про вихід з фракції "Слуга народу"
Соха завдячує місце "Слузі"
За словами нардепки, ті, хто підтримав Романа Соху, орієнтувались на Зеленського і "Слугу народу". Реакція на його вихід була б іншою, якби він балотувався до парламенту як самовисуванець.
Для мене це питання власної совісті та політичної відповідальності. Заїхати до парламенту на зеленому коні, а зараз розповідати, який ти сильний і класний – суперечливі речі,
– повідомила Мошенець.
На її думку, не зрозуміло, чи зможе Соха увійти до парламенту на наступних виборах самостійно, без підтримки іншої політичної сили.
"Це його вибір і політична відповідальність. Втім виборець розуміє, хто є стабільним і дотримується принципів та обіцянок, з якими йде до парламенту, а хто поводиться не зовсім чесно і відповідально", – переконана депутатка.
Хто наступним може покинути монобільшість
За словами Мошенець, щоб зорієнтуватися, хто може взяти приклад з Романа Сохи та покинути монобільшість – потрібно дивитися, хто входить до складу міжфракційного об'єднання "Розумна політика" нардепа Дмитра Разумкова. Вона додала, що Соха там був серед перших.
Олена Мошенець розповіла, що чекає на монобільшість у парламенті: дивіться відео
Народний депутат Роман Соха: що відомо
- У 2019 році Роман Соха переміг на парламентських виборах в окрузі №75, в Запорізькій області.
- Він став членом комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.
- Крім того, Соха очолює підкомітет електронного врядування та електронної демократії.
- Політик був співавтором 15 законопроєктів.