Успішну операцію ГУР і Повітряних сил для 24 Каналу проаналізував військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник. Адже важлива не лише ліквідація ворожих літаків, а й їхніх пілотів.

Варте уваги У ГУР показали, як збивали ворожий Ту-22МЗ, і розповіли нові деталі

Збиття Ту-22М3 – велика втрата Росії

Військовий експерт зазначив, що знищення дальнього стратегічного бомбардувальника Ту-22МЗ дуже серйозна іміджева втрата Росії.

Уперше в історії збитий ракетоносець такого типу,
– наголосив Черник.

Росіяни ж не можуть будувати літаки Ту-22МЗ та не зможуть.

Експерт розповів, що цей ракетоносець бере на борт до 2 ракет Х-22, які мають дуже високу швидкість – майже 4 тисячі кілометрів за годину, а також надважку бойову частину – 960 кілограмів.

Тож, зауважив Черник, це дуже дошкульна ракета, яка здатна завдавати ударів на відстань до 600 кілометрів. Щоправда, на 600 кілометрів вони рідко літають, бо після того, як пролітають приблизно 200 кілометрів, у них з'являються проблеми з рульовими тягами. Тому робочі ударні дистанції становлять 300 – 400 кілометрів.

За словами військового експерта, щоб вдарити по якомусь серйозному об'єкту, ракетоносець має наблизитися до нашого кордону в межах 150 – 200 кілометрів.

Чим цінні пілоти таких літаків

Черник зауважив, що дуже важливо те, що "відмінусувалося" щонайменше 2 російські пілоти.

Підготувати пілота для такої машини – це неймовірно складне й дуже довготривале завдання,
– сказав військовий експерт.

Він висловив сподівання, що росіяни зрозуміли, що ми вже можемо боротися в повітрі з такими цілями та що найближчим часом не буде застосування цих ракет, а можливо, не буде взагалі. Адже таких літаків у ворога в робочому стані небагато.

Ту-22М3 збили із ЗРК С-200

Військовий експерт нагадав, що це доволі старенька ракета, розроблена ще в 1960-х роках. Водночас модифікована С-200 має дальність 300 кілометрів.

За його словами, там доволі важка бойова частина, в межах більш ніж 200 кілограмів, і головний елемент ураження – металеві кульки, які розлітаються під час детонації, їх може бути від 20 до 37 тисяч.

Тобто якщо прицілювання коректне і грамотне, то такий літак приречений,
– заявив Черник.

Які теми ще аналізував Черник

  • Головною точкою на фронті для ворога залишається Часів Яр. Черник зауважив, що росіяни, а особливо Владімір Путін, схиблені на сакральних датах. Водночас їм не вдасться захопити це місто до 9 травня.
  • Знищення пункту управління засобами ППО внаслідок удару по аеродрому Джанкоя, за словами Черника, – неймовірний успіх. Адже це спричинить колосальні проблеми у ворога.
  • Виробництво 10 САУ "Богдана" на місяць, про що повідомив президент України Володимир Зеленський, Черник вважає фантастичним результатом. А українські захисники задоволені якістю нашої артилерійської установки.