Електронний кабінет допоможе скоротити кількість візитів громадян до територіальних центрів комплектації. Проєкт закону було зареєстровано в парламенті 18 вересня 2023 року депутатами різних фракцій.

Читайте також Мобілізація в Україні: які спеціалісти необхідні війську у квітні 2024 року

У Міноборони наголошували, що законопроєкт "критично важливий для обороноздатності України". Реалізація його положень сприятиме швидкому збиранню, обробленню та використанню військових даних. Також електронний кабінет переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат.

Які функції передбачає кабінет

В електронному кабінеті військовозобов'язаного з’явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі.

Законопроєкт також запроваджує можливість створення і використання цифрового військового-облікового документа (сертифіката).

Завдяки законопроєкту буде створено реєстр військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям,
– зазначають у Міноборони.

Також завдяки цьому закону Міноборони планує посилити кіберзахист та розміщувати свої IT-системи у військових хмарних сховищах країн – членів НАТО.

Що передбачає новий законопроєкт про мобілізацію

  • Нардепи доопрацьовують проєкт закону про мобілізацію після першого читання. За основу його ухвалили ще у лютому.
  • У вищих навчальних закладах із 2025 року запроваджується базовий військовий вишкіл. Натомість строкової служби не буде. Так введуть базову військову службу, яка триватиме 5 місяців у мирний час та 3 місяці у воєнний.
  • Також усі громадяни з 18 років можуть самостійно обирати час служби. Окрім того, їм надається відстрочка від мобілізації до досягнення мобілізаційного віку.
  • Зміни стосуватимуться і громадян України, які обмежено придатні до служби в армії. Вони мають пройти повторний медогляд. Після цього їх можуть визнати або непридатними, або придатними.