На церемонію завітали прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Володимир Зеленський зазначив, що знає нового керівника СЗР 2 роки.

До теми Зеленський звільнив першого заступника Баканова, – ЗМІ

"Дуже багато зробили під його керівництвом в Інституті стратегічних досліджень. Справді з великою повагою ставлюся до Литвиненка", – сказав Зеленський.

Олександр Литвиненко зазначив, що у Службі зовнішньої розвідки разом з фахівцями робитиме все для захисту національних інтересів України та отримання випереджальної, якісної й оперативної інформації про плани й наміри Росії.

Що відомо про нового очільника зовнішньої розвідки

  • Новий очільник СЗР народився 1972 року в Києві. Має декілька вищих освіт.
  • Зокрема, у 2009 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю "правознавство", а також 2013 року – Королівський коледж оборонних наук у Великій Британії.
  • Працював у Службі безпеки та Раді національної безпеки і оборони України. Є генерал-майором запасу.
  • Із серпня 2019 року обіймав посаду директора Національного інституту стратегічних досліджень.
  • Також Литвиненко є доктором політичних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України. Має такі нагороди: орден князя Ярослава Мудрого V ступеня, ювілейну медаль "25 років незалежності України".