За словами Зеленського, наразі є дві найважливіші теми – це фронт та енергетика. Саме їм і приділили увагу на Ставці. Раніше президент ухвалив кадрове рішення щодо РНБО.

Дивіться також Уражатиме наземні та повітряні цілі: Зеленському показали новий український безпілотник

Були доповіді щодо фронту

Доповідь Головкома Олександра Сирського стосувалася "ситуації на основних напрямках, наших оборонних потреб і наших майбутніх дій". Розвідники Олег Іващенко (СЗР) і Кирило Буданов (ГУР) розповіли про ймовірні дії ворога. А міністр оборони Рустем Умєров доповів про контракти на постачання зброї, систем РЕБ та дрони.

Ситуація з енергетикою

Представники Міненерго, Енергоатому, Укренерго, Нафтогазу говорили про зусилля, яких докладають для захисту систем, відновлення пошкодженої генерації, перепідключення споживачів. Віцепрем'єр Олександр Кубраков розповів, як захищають критичну інфраструктуру, особливо у прифронтових та прикордонних регіонах.

Як захистити енергетику

Президент підкреслив, що в цьому питанні справа не тільки за Україною.

Очевидно, що фізичний захист не може повністю вберегти від ударів терористів деякі об'єкти. Це може зробити тільки достатньо ефективна ППО. Ми вдячні тим друзям, які це розуміють і швидко відгукнулися на наші заклики підтримати український повітряний щит. Але інтенсивність російських атак потребує більшого єднання,
– сказав Зеленський.

Як приклад він навів ситуацію на Близькому Сході, коли під час ракетно-дронової атаки з боку Ірану багато країн об'єднали зусилля.

"Захистивши Ізраїль, вільний світ продемонстрував, що саме таке єднання не лише можливе, а й на сто відсотків ефективне. Рішучі дії союзників не допустили успіху терору та втрати інфраструктури й змусили агресора охолонути. Те саме можливе й у захисті України від терору", – вважає президент.

Зеленський акцентував, що Ізраїль не є членом Альянсу, тож п'яту статтю НАТО не можна застосувати в його випадку. Але нещодавні події показали, що часом достатньо лише політичної волі, щоб захистити іншу країну.