Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на The New York Times і The Independent. За прогнозами Геологічної служби США, кількість загиблих може зрости до 10 000.

Дивіться також В Ірані стався землетрус поблизу одного з найбільших у країні ядерних об'єктів

Від землетрусу загинули та зникли безвісти тисячі людей

Оновлено. За даними державних ЗМІ М'янми, кількість жертв землетрусу зросла до 3354 осіб.

Ще близько 4850 – зазнали поранень. Людей лікують просто неба, побоюючись обвалу будівель.

Також 220 людей вважається зниклими безвісти. Пошуки можуть ускладнитися дощами, нетиповими для сезону, які прогнозують на 6 – 11 квітня.

У Таїланді загинули 22 особи, 35 – зазнали поранень, а майже 80 – вважаються зниклими безвісти.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини заявило напередодні, що військова хунта обмежує постачання допомоги до постраждалих районів, населення яких не підтримує її правління. Утім, бойовики оголосили припинення вогню до 22 квітня, щоб полегшили ліквідацію наслідків лиха.

У Бангкоку о 13:30 (близько 8:30 за київським часом) зафіксували нищівний землетрус магнітудою 7,7. Він стався на глибині 10 кілометрів.

Його епіцентр був у сусідній М'янмі, яка також сильно постраждала. Окрім того, поштовхи відчули у Бангладеш, Індії, Лаосі та Китаї.

Багато людей опинилися в пастках під завалами. На жаль, відомо про жертв.

Зокрема, щонайменше 20 осіб загинули в мечеті Шве Пхо Шейн у місті Мандалай, що у М'янмі. Землетрус застав їх якраз під час богослужіння. Там також продовжуються пошуки 150 загиблих монахів.

Загалом у країні зафіксовано пошкодження 60 мечетей, під завалами яких загинули щонайменше 700 вірян.

Є жертви й серед дітей. Зокрема, у Мандалаї загинула 3-річна дитина. Її мати розповіла, що дівчинка зазнала смертельних травм удома – сім'я якраз обідала, коли їхній будинок почав валитися.

Я намагалася підбігти до неї, але перш ніж я змогла, цеглини впали й на мене,
– розповіла жінка.

Також повідомляється, що поблизу міста загинули 50 дошкільнят.

Деякі населені пункти зруйновані на 80%. Але справжній масштаб руйнувань у М'янмі наразі невідомий – звідти надходить обмежена інформація. Є також багато проблем із безпекою, адже деякі постраждалі райони розташовані на лінії фронту.

У країні перебої в електропостачанні та зв'язку, нестача пального і важкої техніки. Люди розбирають завали вручну за температури повітря +40 та вже декілька ночей сплять просто неба.

У місті не працюють ресторани та магазини – там не залишилося продуктів.

Також тривають пошукові роботи в Таїланді. У Бангкоку рятувальники продовжують шукати людей під завалами хмарочоса, що обвалився. У понеділок, 1 квітня, там були виявлені ознаки життя.