Зауважимо, що цей землетрус трапився у п'ятницю, 6 лютого. ЗМІ повідомляють, що Офіс головного прокуратура Анкари взявся розслідувати справу щодо підприємств, які підвищили ціни після цієї катастрофи.

Читайте також Турки не зробили достатньо: сейсмолог пояснив, як можна було б запобігти наслідкам землетрусу

Про які саме компанії йдеться

Власне, ціни на свої товари підняли підприємства, що продають ковдри та інші життєво важливі речі, які потрібні постраждалим. Окрім того, деякі автобусні компанії, які працюють в Ашті, підвищили ціни на квитки у 2-3 рази.

Необхідні інструкції (щодо таких компаній – 24 Канал) надано,
– йдеться в заяві турецької влади.

Власне, найкращим словом, яким можна описати цю ситуацію є "мародерство". Люди, які зараз в Туреччині у декілька разів дорожче продають ковдри постраждалим, є мародерами.

Історія терміну "мародер"

Це слово, ймовірно, з'явилось під час Тридцятилітньої війни, що тривала в Європі до другої половини 17 століття. Тоді мародерами називали людей, що наживались на війні, однак зараз цей термін набув більш активного використання в різних галузях. Зокрема, його вживають тепер також стосовно людей, які вдаються до шахрайства, обману та крадіжок під час катастроф.
Джерело: Вікіпедія

Землетрус в Туреччині: актуальна інформація

  • Після того, як сталося це стихійне явище, експерти констатували, що магнітуда землетрусу становила 7,6. Як відбувались рятувальні роботи після цих коливань можна, зокрема, побачити на відео, що активно поширюються мережею.
  • Водночас сейсмограф Олександр Кендзера констатував, що таких катастрофічних наслідків внаслідок поштовхів земної поверхні можна було б уникнути. Сталося це б тоді, якби влада давала належні вказівки щодо проєктування та спорудження будинків в цьому регіоні.
  • Окрім того, слід згадати, що після землетрусу в турецькому порту Іскендерун спалахнула пожежа. Полум'я можна було спостерігати за декілька кілометрів від місця події.