Однак скаргу залишили без руху, оскільки політик не сплатив 42 тисячі гривень судового збору. У відповідь Кива влаштував істерику заявивши, що може цього не робити, бо є учасником бойових дій.

Читайте також Стягнули 1,2 мільйона: ВАКС конфіскував "дохід" Киви від жомової ями

Дійсно, учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях у справах, повязаних з порушенням їхніх прав.

При цьому, на думку Верховного Суду, права Іллі Киви як учасника бойових дій ніхто не порушував, а тому він має сплатити 42 тисячі гривень збору,
– додали у Центрі протидії корупції.

Жомова яма Киви: що відомо

  • У декларації за 2019 рік Кива вказав дохід в 1,2 мільйона гривень від жомової ями. Вона має площу 400 квадратних метрів. Її використовували для відходів з виробництва цукру.
  • Журналісти Bihus.Info їздили на місце, де за документами розташовувалася жомова яма. Там охоронець розповів їм, що яму не використовували за призначенням протягом року.
  • САП 20 травня подала позов до Вищого антикорсуду та вимагала стягнути з нардепа 1,2 мільйона гривень у дохід держави. У декларації Киви за 2020 рік жомової ями вже не було.
  • Окрім цього, слідчі встановили, що проросійський політик, не бувши власником жомової ями та не маючи прав на володіння нею, користувався та розпоряджався цим майном.

Текст публікації Центру протидії корупції:

​​Жомова яма: Верховний суд залишив скаргу Киви без руху, бо він не хоче платити судовий збір

Ілля Кива пішов до Верховного суду з касаційною скаргою на рішення Вищого антикорупційного суду конфіскувати його необгрунтований "дохід" від нібито оренди жомової ями.

Щоправда, поки що в касації залишили скаргу без руху, оскільки Кива не сплатив 42 тисячі гривень судового збору.

ОПЗЖшний депутат заявив, що є учасником бойових дій, а тому може цього не робити.

Дійсно, учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях у справах, пов’язаних з порушенням їхніх прав.

При цьому, на думку Верховного суду, права Іллі Киви як учасника бойових дій ніхто не порушував, а тому він має сплатити 42 тисячі гривень збору.

Справа жомової ями – унікальна, оскільки це перший в історії України випадок цивільної конфіскації необґрунтованих активів. Центр протидії корупції активно відстоював ідею запровадження цього інструменту, який дозволяє доволі швидко конфісковувати необґрунтовані активи нечесних посадовців на користь держави.