Заказника "Гореницький" створений на території Приміського лісництва у 2012 році. У тому ж році в ньому розпочалась вирубка. Нині на ділянці, площею понад 2 гектари, завезені будматеріали та триває будівництво, повідомляють "Наші гроші з Денисом Бігусом".

В квітні 2012 року директор ДП "Київське лісове господарство" повідомив природоохоронну прокуратуру Київської області про самовільну рубку дерев та незаконну приватизацію лісу, а пізніше – про будівництво. Тоді прокуратура не реагувала.

Читайте також: Як українські можновладці нахабно приватизують величезні масиви лісів

Лише витримавши паузу в три роки, у липні 2015 року, прокуратура звернулася до суду з вимогою визнати недійсними акти на землю та повернути ліс у власність держави. Прокурор зазначив, що приватизовані ділянки належать до земель лісогосподарського призначення. Позов прокуратури підтримали Київська обласна державна адміністрація.

Слідство з'ясувало і брутальність оборудки. Історія з приватизацією лісу почалась ще у 2006 році. Тоді не вказана у матеріалах справи особа отримала акт на право власності на 2,2 гектари землі у заказнику. Далі землю перепродали іншому власнику, який об’єднав її з сусідньою ділянкою, нарізав на 10 наділів і перепродав нинішнім власникам.

Читайте також: Які відомі українські політики крадуть в українців береги річок: розслідування

Продаж лісу був незаконний з першої ж операції. Перший акт був виданий у 2006 році та слідчі з’ясували, що бланк акту Держкомзем отримав лише у 2008 році. До того ж, в Держземагенстві відсутня інформація про реєстрацію цього акту та й Києво-Святошинська районна адміністрація не надавала земельних ділянок в межах Гореницької сільської ради в період з 2005 по 2011 роки.

Успішне слідство та всебічна підтримка лісників вщент розбилися об "витримку" прокурорів. І першу інстанцію, і апеляцію – прокуратура програла через строки позовної давності. "Пауза" між зверненням лісгоспу до прокуратури у 2012 році та її реакцією у 2015 році дозволила суду винести рішення на користь "розпильників" лісу.

Читайте також: Пшонка і Арбузов зберегли свої незаконні угіддя через Прокуратуру

У квітні 2016 року прокуратура подала касаційну скаргу. Рішення за нею у судовому реєстрі наразі відсутнє.