Наслідки участі жителів окупованих територій у голосуванні

Міжнародна спільнота має досить широкий інструментарій для відповідного реагування, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, пише Інтерфакс-Україна.

Читайте також Фейл століття: на референдумі в Росії зробили помилку в єдиному питанні бюлетеня

Організація голосування на окупованій території Криму, а також організація участі в голосуванні людей, які є власниками незаконно виданих паспортів РФ, буде мати для Росії політичні і правові наслідки,
– зазначив Боднар.

За його словам, міжнародна спільнота

  • може засудити дії Росії;
  • не визнати результатів окупованих територій;
  • розширити санкції та політичний тиск.

"Продовження терміну перебування Путіна при владі – це продовження агресивної політики Росії, і наше суспільство, і світ повинні це розуміти", – наголосив заступник міністра.

Звернення до міжнародних партнерів

Він також додав, що Україна звернулася до міжнародних партнерів з проханням засудити організацію "голосування" в окупованих Криму та Донбасі.

Зверніть увагу Рейтинг Путіна обвалиться ще сильніше, – Яковина про голосування за поправки в РФ

Яких дій щодо Росії очікують у МЗС

  • політичної солідарності щодо того, що голосування, особливо на окупованих територіях, вважаються нелегітимними;
  • щодо людей, які організували таке голосування, будуть застосовані персональні санкції, недопуск на території держав, з боку яких застосовуються такі санкції;
  • громадяни України, які вимушено перебувають на тимчасово окупованих територіях України, відмовляться брати участь у цьому голосуванні.

Боднар зазначив, що Росія не повинна залучати до голосування жителів окупованих територій. Натомість РФ насильно видає свої паспорти та змушує йти на дільниці для голосування.

"Тут є подвійний сенс: перше – продемонструвати нібито "своє право" на окуповані території, що є прямим порушенням суверенітету України, друге – це штучно збільшити кількість голосів", – пояснив заступник міністра.

На його думку, єдиною відповіддю є продовження санкцій міжнародною спільнотою.

Що відомо про голосування за зміни до Конституції РФ?

Воно стартувало 25 червня. Основний день голосування – 1 липня. Очікується, що в цей день будуть оголошені і перші результати. Може "обнулити" президентські терміни Володимира Путіна, дозволивши йому керувати країною до 2036 року.