Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів в ефірі "Freeдом", скільки російських кораблів було станом на 24 лютого 2022 року, пише 24 Канал.

Дивіться також Бояться далеко відпливати: у ВМС відповіли, що з кораблями Росії після атак морських дронів

Що відомо про атаку України на Чорноморський флот

Дмитро Плетенчук розповів, що перед повномасштабним вторгненням росіяни під виглядом навчань, як могли накачали флот.

Нагадую, тільки великих десантних кораблів вони загнали шість до тих шести, що вже були. Але результат відомий: п'ять із них уже не в строю. Цей рахунок може зростати,
– заявив речник Військово-морських сил ЗСУ.

Як діють російські кораблі після атаки дронами

Дмитро Плетенчук перед цим пояснював, що після атаки дронами, на Кримський міст зокрема, російські кораблі почали триматися далі від основної своєї морської бази. Зокрема, в Чорному морі Севастополь – є основною морською базою Чорноморського флоту і друга база – це Новоросійськ.

Зараз вони (росіяни – 24 Канал) тримаються якомога ближче до своїх офіційно визнаних берегів. Тобто у північно-східній частині Чорного моря,
– заявив речник Військово-морських сил.

За його словами, російські загарбники тепер зайвий раз не виходять в ті ділянки моря, бо можуть отримати якісь пошкодження.

Україна потужно атакує дронами

  • СБУ надали виданню CNN відео, на яких помітно, як Україна потужно атакує дронами Кримський міст у липні.
  • Очільник Служби безпеки пояснив, що українські сили морськими надводними дронами "Морський малюк" (Sea Baby) атакували Кримський міст у липні 2023 року, а також "Оленегорський горняк" та нафтовий танкер SIG.
  • Василь Малюк повідомив, що морські надводні дрони є власною технічною розробкою СБУ. Над ними почали працювати після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.