Путін і компанія його посіпак приїхали дотискати Лукашенка, і, ймовірно, певною мірою їм це вдалося. Лукашенко справді міг сказати своє "так". Про це 24 каналу розказав політолог Микола Давидюк.
До теми Не вступ у війну, – Арестович припустив, які теми обговорили Путін і Лукашенко
На що міг погодитися Лукашенко
Утім, він вважає, що це "так" все одно зберігає простір для маневру. Наприклад, Білорусь надасть тренувальні бази, аби готувати російських мобілізованих, на яких не вистачає місця в самій Росії, а також займатиметься ремонтом російської техніки, оскільки окупанти не встигають ремонтувати та розморожувати все необхідне на своїй території. Крім того, у росіян бракує офіцерського складу, і з цим також може допомогти Білорусь.
Тому це буде проміжне "так" Лукашенка. Він буде пробувати тягнути, це теж залежить від динаміки тиску, вона може бути різна,
– зауважив Давидюк.
За його словами, Лукашенко розуміє, що навіть російська армія, яка піде у наступ з Білорусі, буде розбита, а з нею буде розбитий і він. Адже у такому випадку в української сторони знімається бар'єр, і ми можемо зайти на територію Білорусі. А Росія при цьому розв'язуватиме свої проблеми, бо ЗСУ вибиватимуть її війська з Донбасу.
Лукашенко хоче пережити Путіна
Тож Лукашенко, боячись цієї "банди", яка приїхала його дотискати, і міг дати свою згоду. Але він і після цього продовжить бігати "між крапель", щоб самозберегтися. А єдиний шанс зробити це вдало – пережити Путіна. Тож Давидюк переконаний, що ціль Лукашенка – після смерті Путіна залишитися у Білорусі при владі.
Політолог додав, що за такого сценарію він вийде і буде на всі боки розповідати, що він не дозволяв нічого Путіну і не пропускав російські війська, хоча всі знають, що на початку повномасштабного вторгнення він саме це і робив. Проте коли "взяти Київ за 3 дні" не вдалося, він почав нейтралізуватися та займати середню позицію. Зараз він перебуває саме в ній, і намагатиметься залишатися там якомога довше.
"Лукашенко в Путіна як у воєначальника, полководця, державного управлінця не вірить. Тому що він знає, наскільки він тупий, з однієї простої причини – Лукашенко його обманював тисячі разів, і знає, що це робити легко", – наголосив Давидюк.
Повний стрім з Миколою Давидюком: дивіться відео
Чи вдасться Лукашенку зберегти обличчя
Сподівання білоруського диктатора, навіть якщо вони втіляться у життя, не дадуть йому зберегти обличчя. Але тоді питання стоятиме по-іншому – чи вдасться йому зберегти життя?
Політолог вважає, що це вже реальніше завдання, бо його життя може стати предметом торгу. Так, наприклад, у нього заберуть владу, демонтують його режим, але залишать життя, хоч йому і доведеться доживати його за ґратами.
Він ворог, однозначно, цього ніхто не заперечує. Але його теж можна використовувати проти Путіна,
– наголосив Давидюк.
Він додав, що, ймовірно, Лукашенко вже звертався до української сторони з якоюсь пропозицією або ж принаймні присилав своїх "гінців".
У мережі поширюють фейк про техніку на білоруському кордоні
- Соціальними мережами почали ширитися фото, на яких нібито зображена військова техніка, що зосереджена на білорусько-українському кордоні. Утім, моніторингова група "Беларускі гаюн" спростовує цю інформацію.
- Там запевняють, що ті самі фото зробили за 130 кілометрів від кордону, і найголовніше – вони були опубліковані ще тиждень тому.
- Разом з тим аналітики моніторингової групи повідомляють, що російські сили у Білорусі таки перекидають техніку та особовий склад з полігонів ближче до кордону з Україною.
- Її можуть везти до прикордоння або ж на спільні навчання Росії та Білорусі, які проходять поблизу кордону. Варто розуміти, що кількість цієї техніки є невеликою, і її точно недостатньо для будь-яких наступальних дій.