Про це 24 каналу розповів російський публіцист зі США Андрій Піонтковський. Він звернув увагу, що на цій зустрічі був присутній молодший син Лукашенко Колєнька. Мовляв, якщо з Лукашенко щось трапиться, то Колєнька вже готовий його замінити.

Зверніть увагу Спільні військові навчання та підготовка "до ривка": про що домовились Путін та Лукашенко

Сувора розмова відбулась віч-на-віч

Піонтковський зазначив, що на офіційній частині зустрічі були присутні, окрім Путіна та Лукашенко, ще чоловіків 20 в солідних костюмах, які обговорювали економічні проблеми та інтеграцію.

В цей час Путін програє війну, може втратити владу і навіть життя, і ось він все кидає і летить до Білорусі обговорювати обсяг взаємної торгівлі. З гордістю вони доповідають одне одному, що в наступному році він досягне 40 мільярдів. В гробу Путін буде бачити ці кошти?
– зауважив він.

Публіцист вважає, що лише одна фраза ведучого заходу пояснила все. Він сказав, що спочатку пройшла зустріч у повному складі делегацій, а потім, коли вони дограли цю виставу, відбулась бесіда Путіна з Лукашенко віч-на-віч, на якій і почалась вже сувора розмова.

"Говорили вони про все теж саме. Вже 30 років Росія від Лукашенко домагається "кохання". А той весь цей час не хоче перетворюватись на секретаря мінського обкому. Але навіть це йому вибачили. Зараз важливо, щоб він направив свої війська проти України", – підкреслив Піонтковський.

Путін не розуміє український народ

За його словами, це путінський "пунктік", адже 15 – 20 тисяч білоруського війська нічого не змінять на фронті. План Путіна: набрати 200 тисяч "мобіків" і кинути їх на другий фронт через Білорусь.

Якщо Путін вирішить це зробити, Лукашенко не зможе йому завадити. Але йому чомусь потрібно, щоб у війні проти України формально взяла участь Білорусь. Він хоче створити могутню коаліцію волелюбних держав,
– наголосив він.

Піонтковський вважає, що Лукашенко пропетляє і не відправить свої війська на війну. Але не тому, що він любить Україну, а, тому що вони можуть повернути зброю проти нього. А що вирішить Путін: вбити його чи ні, залежить від того, до якої міри він засмутиться.

"Дарма Путін заварив цю кашу для себе. Він не розуміє український народ, але й білоруського також не розуміє", – зауважив він.

Чи вдасться Путіну вмовити Лукашенко взяти участь у війні: дивіться відео

Візит Путіна готувався, як справжня спецоперація

На його думку, Путін і Лукашенко могли зустрічатись у якомусь підвалі в Мінську, адже очільник Кремля дуже боявся можливих ударів українських дронів та авіації.

"Особливо після спроби "злочинного вбивства" начальника Генерального штаба Росії Гєрасімова чи то американськими, чи то українськими терористами",
– підкреслив публіцист.

Загалом візит Путіна до Білорусі готувався, як справжня спецоперація. Спочатку він дістався до Санкт-Петербурга. Коли ж вилетів звідти з аеропорту "Пулково", з московського аеропорту "Внуково-3" піднявся літак-дублер, щоб заплутати всіх, в якому саме літаку знаходився диктатор.

Більш того, він зранку направив дві помилкові цілі: спочатку міністра МЗС Сергєя Лаврова, якого зовсім не шкода, а потім міністра оборони Сергєя Шойгу. Лаврова та Шойгу не вбили, ось він і ризикнув тоді вилезти,
– наголосив він.

Піонтковський звернув увагу, що за декілька днів до цієї зустрічі Лукашенко повідомив Путіна, що захворів на грип, і намагався скасувати його візит до Мінська. Але той наполіг. Коли ж Лукашенко, хворий на грип, а може й на ковід, зустрічав очільника Кремля, то накинувся на того, обійняв та поцілував.

"Це не означає, що Лукашенко на стороні України. Він завжди і при усіх розкладах на стороні своєї шкури", – вважає Андрій Піонтковський.

До теми Лукашенко, ймовірно, відхилив зусилля Путіна змусити Білорусь наступати на Україну, – ISW

Зустріч Путіна та Лукашенко 19 грудня: важливе

  • Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк з приводу візиту Путіна до Мінська зауважив, що концепція у Росії трішки змінилась. Окупанти хочуть сказати, що не Путін винен в тому, що вони провалюють "спецоперацію" і зараз російський диктатор має продавати російському суспільству позитивні речі. У Мінську обговорювали не так піхотний наступ з боку Білорусі, а скоріше чи буде Білорусь існувати як держава самостійно.
  • Під час зустрічі з Путіним Лукашенком невтомно співав дифірамби господарю та сказав, що Білорусь готова разом з Кремлем до якогось "ривка". Також він констатував, що не дозволить нікому "нагинати" держави, а співпраця між Мінськом та Москвою сприятиме розвитку обох країн.
  • Міністр МЗС Росії Сергєй Лавров, коментуючи зустріч Лукашенка та Путіна у Мінську, почав виправдовувати війну. Він зазначив, що нібито "спеціальна військова операція", як він називає вторгнення, була абсолютно необхідна, щоб зірвати плани щодо перетворення України на "анти-Росію". Міністр говорить, що дії Росії забезпечили "провал геополітичної гри Заходу". Також він запевнив, що нібито Росія і Білорусь не планують спільну наземну операцію проти України.