За словами голови Правоохоронного комітету Ради Дениса Монастирського, щодо законності цієї постанови є зауваження. Зокрема, він наголосив, що ця постанова виходить за межі Конституції та закону, передає "РБК-Україна".
Радимо ознайомитися! Ситника хочуть прибрати: навіщо це "слугам народу", Коломойському та Авакову
"Це наше питання оцінювати цю постанову. Я пропоную винести це питання до зали. І нехай зала визначається з підтримкою або не підтримкою цієї постанови", - зауважив Монастирський.
Він додав, що рішення правоохоронного комітету далі передадуть до Регламентного комітету. Останній є профільним у цьому питанні.
Закон про НАБУ чітко визначає підстави для звільнення директора. Я б чітко просив відрізняти політичну позицію Ради, яка може дати оцінку діяльності директора НАБУ та юридичний факт – питання звільнення директора НАБУ. Ніхто не обмежує право Рад та комітету визначити позицію щодо діяльності людини. І водночас є чіткі обмеження щодо ухвалення незаконних рішень,
– підсумував голова правоохоронного комітету Ради.
Додамо, член парламентського Комітету з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин заявив, що питання звільнення Ситника вони не розглядали. За його словами, те, що цю справу розглянув правоохоронний комітет, є порушенням будь-якої логіки, передає "Інтерфакс-Україна".
Парламентар пояснив, переважна більшість членів антикорупційного комітету ще до його засідання вирішила, що ця постанова є політичною розправою. Тому її не можна застосувати в питанні, де має бути зважене юридично грамотне рішення.
"Так, є факт – суд вніс Ситника до реєстру корупціонерів. Потрібно знайти юридичний механізм, як на це правильно реагувати. Зокрема, логічним є проведення зовнішнього аудиту, який за законом має відбуватися щороку, й на підставі цього аудиту ухвалювати кадрові рішення", – вважає нардеп.
Цікаво! Ситник прозвітував у Раді про роботу: чим хизувався директор НАБУ
Що відомо про імовірне звільнення Ситника: коротко
- 7 лютого у Верховну Раду внесли постанову про звільнення Ситника. Задля цього народні депутати зібрали необхідні підписи.
- Причиною стало те, що суд визнав Ситника винним у корупції та оштрафував його. Через це Ситник потрапив до реєстру корупціонерів і за законом, не мав би обіймати свою посаду.
- Судовий вирок директор НАБУ отримав за те, що кілька разів за чужий рахунок відпочивав на території мисливського господарства "Поліське – Сарни" у Рівненській області.
- Загальна сума всіх відпочинків Ситника склала щонайменше 500 тисяч гривень. Зауважимо, що подібного роду подарунки слід вносити до декларації, чого Ситник не зробив.
- ДБР також перевіряє можливу причетність Ситника до приховування корупційних схем в Укроборонпромі.