Пройдіть тест: Вадуц чи Любляна? Перевірте свої знання столиць країн Європи

Таку інформацію своїй сторінці в Twitter написав журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

"Посли ЄС щойно дали "зелене світло" Раді ЄС для початку переговорів щодо лібералізації візового режиму між Україною та Європарламентом. Але спочатку має бути домовленість щодо механізму призупинення безвізових режимів для інших країн", – зазначив він.

Згодом відповідне повідомлення оприлюднила й Рада ЄС, пише УНІАН.

17 листопада Комітет постійних представників погодив від імені Ради позицію на переговори щодо візової лібералізації для України. Комітет підтвердив пропозицію Комісії надати безвізовий в'їзд для громадян ЄС під час поїздок на територію України і для громадян цієї країни під час поїздок в ЄС на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду,
– йдеться у рішенні.

Крім того, Рада ЄС висловилася за те, щоб набуття чинності лібералізації візового режиму для України відбулося одночасно із вступом в силу нового механізму тимчасового призупинення. На основі цього мандата головування розпочне переговори з Європейським парламентом.

Відзначимо, що це рішення є важливим, наступним етапом процесу ухвалення рішення ЄС щодо безвізового режиму для України.

До цього свою позицію висловив профільний Комітет Європейського парламенту LIBE, підтримавши пропозицію Єврокомісії надати Україні безвізовий режим.

Опісля мають розпочатися тристоронні міжінституційні переговори за участю представників Європейського парламенту (доповідача з цього питання Марії Габріель), Ради ЄС, яка буде представлена головуючою в ЄС країною та Європейською Комісією.

Початок таких переговорів залежить від того, як швидко буде ухвалено рішення щодо механізму тимчасового припинення, обговорення щодо якого ще продовжується у тристоронньому форматі.

Після того, як ситуація навколо механізму тимчасового припинення буде вирішена, остаточне рішення щодо надання Україні безвізового режиму має бути ухвалено на пленарному засіданні Європейського парламенту та на засіданні Ради ЄС.

Читайте також: Які "несподівані" особливості може мати безвіз для України