Голосування за "безвізові" закони

– Тут склалося два фактори. Перший – це те, що депутати нарешті придумали, яким чином їм прийняти норми в такій формі, в якій їх влаштовують. Друге – мотивація – приїзд міністра закордонних справ ЄС пані Моґеріні, яка дала зрозуміти, що без підтримки євроінтеграційних норм – партнерства між владою, депутатами, політичними силами ЄС не буде.

Перед Україною стоїть 56 завдань для досягнення безвізового режиму. Сьогодні, якщо депутати приймуть до кінця дня решту законів, то ми виконаємо 17 завдань.

– На Раді Європи можливо ми почуємо якийсь строк, який буде навряд, чи раніше 2018 року. Крім того, думаю реальнішим питанням є безвізовий режим для певних категорій населення – журналістам, державним службовцям, громадським діячам, спортсменам, діячам культури. Тобто людям, які несуть менший міграційний потенціал.

Позачергові вибори

– Деякі партії мають за ціль позачергові парламентські вибори. З партій коаліції – це, передусім, блок Юлії Тимошенко, у меньшій мірі – "Свобода" та "Опозиційний блок". В той же час, БПП та "Народний фронт" усіма силами будуть намагатись недопустити позачергові парламентські вибори.

– Ми опитали більше 30-ти провідних українських експертів. Половина з них вважає, що позачергові вибори будуть восени 2016 року. Ще четвертина вважає, що навесні 2017 року.

Відставка нинішнього Кабміну із прем'єром може стабілізувати коаліцію та уникнути загрози позачергових парламентських виборів.