“Ми дивимося на київське водосховище. Ми не бачимо і не чуємо гуркоту льоду, який ламається”, - каже міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський.

Водопілля поблизу столиці очікується нижчим за норму. Пік його, за попередніми прогнозами, припаде на квітень. Водночас, у Держводгоспі попереджають: рівень води у річках на території Росії норму перевищує у понад півтора рази.

“Нормальний підпертий рівень води такий, фактичний сьогодні такий, в минулому році ми тримали мертвий рівень, тому що, пам’ятаєте, в минулому році запаси води в снігу на території Білорусі і Росії були до трьох норм. Ми маємо цю воду переспустити через гідроспоруду, яка має 50 років”, - сказав глава Держводгоспу Василь Сташук.

Тим часом, ГЕС вже розрахували запас для контролю паводку у разі непередбачуваних ситуацій. Фахівці розповідають - рівень води на станції спускали ще з вересня - на 10 сантиметрів щомісяця. Тепер зупинились.

“Приблизно 0,8 куба вільної ємності зараз для того, щоб прийняти ті води, непередбачені, які ми не зможемо в крайньому разі пропустити через агрегат раптово, тобто ми проводимо накопичення, щоб розтягнути цей паводок, щоб Київ, передмістя і інші станції не вчували того впливу”, - сказав в. о. директора каскаду Київської ГЕС та ГАЕС Олег Романов.

Водночас, за словами чиновників, рибі у Київському морі нині нічого не загрожує. Рівень води на водосховищі, нібито, опускати більше не планують. Щоправда, у разі рясних опадів та непередбачуваних погодних умов, ситуація може змінитись, наголошують фахівці.