Українська компанія "Атомні енергетичні системи України" наголошує на тому, що має повне право отримати спецдозволи на проведення розвідувальних робіт. Згідно з вимогами діючого законодавства компанія не повинна брати участь у жодних аукціонах, про які говорить очільник Держгеонадра М. Бояркін, оскільки на сьогодні заяви на отримання спеціальних дозволів були подані по процедурі, що не передбачає проведення аукціону. Про це у коментарі розповів юрист компанії АЕСУ Денис Фролов.

Так, юрист компанії спростовував заяви голови Держгеонадра М. Борякіна про те, що АЕСУ начебто у незаконний спосіб, поза аукціоном хоче отримати спецдозволи.

"По-перше, я хочу пояснити, що ми не отримуємо зараз дозволи на промислову розробку (уранових родовищ, – ред.). Подібні твердження – це нісенітниця. Наші заяви та документи, а також рішення суду надаються на отримання дозволів з метою геологічного вивчення. А це стадія, яка передує промисловій розробці.

Більше того, документи на отримання спеціальних дозволів для розвідки уранових родовищ були подані по процедурі, що не передбачає проведення аукціону", – сказав він.

За словам юриста, всі погодження, які дійсно потрібні для таких дозвільних документів у компанії АЕСУ наявні.

Передбачені погодження місцевих облрад, і вони в нас є. Передбачені інші документи – які також всі у нас є. Ми виграли три судові інстанції з цього питання. Суд встановив незаконність відмови нам збоку Держгеонадра. Тому, елементарно, якби твердження очільника Держгеонадра відповідали дійсності (щодо начебто незаконності дій АЕСУ, - ред.), то ми б не отримали судових рішень на свою користь у всіх можливих судових інстанціях,
– сказав він.

За словами Д. Фролова, основа причини ситуації із блокуванням роботи АЕСУ на сьогодні полягає у заполітизованості службових осіб Держгеонадра.

"Але я впевнений, що ми отримаємо ці спеціальні дозволи від служби геології та надр України. Я не знаю в особі Бояркіна це буде, чи можливо, вже іншого керівника. Проте, оскільки ми все робимо у суворій відповідності до законів Україні – це питання буде вирішено на нашу користь. Як підприємство, зі своєї сторони, ми йдемо на зустріч органам державної влади, які висувають вимоги для роботи, – ми їх виконуємо, бо прагнемо працювати у правовому полі України.

Наша перша мета, – щоб всі документи були підготовлені якнайкраще, щоб у нас були всі погодження, без жодних порушень. Ми чітко усвідомлюємо, що на порушення ми ніколи не йшли і не будемо йти, бо у нас на сьогодні зразкове в цих питаннях підприємство.

Я працюю, в АЕСУ з першого дня. Зі своїми колегами кожен юридичний документ ми доводимо до абсолюту. І так буде продовжуватися й надалі.

Саме тому, ми будемо домагатися від органів державної влади, щоб вони нам видавали дозвільні документи відповідно до закону", – поясни він.

Юрист додав, що Держгеонадра в особі її керівників має нарешті дійти до правильного висновку, адже якщо є підприємство, яке заявилося на розробку корисних копалин, – це дуже добре в наші часи.

"Бо зараз в економічному плані не все в країні добре. А робота компанії АЕСУ – це підтримка населення, це нові робочі місця, це бажання працювати на розвиток геологічної галузі", – резюмував Д. Фролов.

Нагадаємо, компанія "Атомні енергетичні системи України" у суді довела неправомірність дій збоку чиновників Держгеонадра. Компанії відмовляли в отриманні спецдозволів на вивчення уранових родовищ. Наразі суди зобов’язали Держгеонадра видати АЕСУ відповідні документи.

Оскільки Держгеонадра досі цього не зробили – ГПУ відкрили кримінальне провадження через невиконання чиновниками рішення судів.

Незважаючи на рішення судів та розслідування ГПУ, М. Бояркін завив, що АЕСУ начебто намагається отримати дозволи на вивчення уранових родовищ у незаконний спосіб.