А ще - пилок, прополіс та медовуху. Відвідувачі шукають кожен своє, адже про цілющі властивості меду складають легенди.

“Дуже часто болять в мами ноги, коліна. Вона це медом маже, капустяний лист або лопух. І це дуже допомагає”, - запевняє Олена.

“Вибір великий, зараз засмакуємо, тоді будемо брати”, - каже дядько.

Організатори ярмарку нарікають, через посуху медозбір цього року не дуже великий. Однак, для потреб українців солодкого продукту має вистачити.

“Акація давала в середньому до 20 кг на кожну бджолосім’ю. Гречка - Ви ж бачите, засуха була. Потім дощі пішли, трошки вона ожила і почала давати. Гречаного меду буде мало в цьому році. Така ж ситуація і з соняшником,але враховуючи, що Україна не мала площею - своїх людей накормимо”, - сказав директор інституту бджільництва ім. П. Прокоповича Леонід Бондарчук.

Але примхи природи - не найбільша проблема сучасних пасічників. Чимало клопоту виникає через неузгоджені дії з аграріями. Вони обробляють рослини засобами від шкідників у період цвітіння, а разом зі шкідниками гинуть і медоносні бджоли.

“А вони так - кому захотілося, той і обробив. Коли обробив, що обробив. Треба за 3 дні попередити. Багато бджіл через це гине - 30%, 40, а буває так, що і 50% гине”, - розповідає бджоляр Борис.

Всупереч усім труднощам пасічники запевняють: бджолярство не залишать, адже воно приносить величезне задоволення. Учасники ярмарки кажуть, меду в них вистачить, аби радувати київських покупців аж до самої неділі.