Одне з головних завдань розслідування – з'ясувати причетність до організації цього злочину, скоєного на британській території, російської держави.

Британська влада виконала рішення Високого суду, який таким чином задовольнив прохання вдови покійного розвідника - Марини Литвиненко.

Минуло сім років з дня смерті Олександра Литвиненка, і я дуже сподіваюся, що це розслідування принесе хоч якусь втіху його вдові,
— сказано в заяві Терези Мей.

Родичі Литвиненка переконані, що на час смерті він працював на британську контррозвідку MI6 і що його вбили за наказом Кремля.

Як вважають британські аналітики, розслідування може ще більше ускладнити відносини Лондона з Москвою, які й без того загострилися після катастрофи малайзійського Boeing-777 на сході України.

Нагадаємо, 23 листопада 2006 року колишній працівник російських спецслужб Олександр Литвиненко помер внаслідок отруєння радіоактивним полонієм. Британська влада підозрює в отруєнні російського бізнесмена, нинішнього депутата Держдуми Андрія Лугового. Свого часу Росія відхилила запит про видачу Лугового Великій Британії, що призвело до ускладнення відносин між державами. Зазначимо, Олександр Литвиненко після переслідувань за розкриття злочинів в правоохоронних органах Росії, попросив політичного притулку у Великій Британії. Він є співавтором книги "ФСБ підриває Росію". В ній російську спецслужбу звинувачують в організації терористичних актів, викрадень та вбивств.