Дивують тільки зелені вазони та кущі — хтось же має за ними доглядати. І справді, у Кубер-Педі таки живе декілька людей. Просто вони мешкають не на поверхні, а під землею.

Недарма назва міста у перекладі з мови аборигенів означає "біла людина під землею". Казки про підземне царство реальність, бо інакше не врятуєшся від спеки та піщаних буревіїв.

Кубер-Педі розташоване, фактично, серед пустелі. У найспекотніші місяці температура сягає п'ятдесяти градусів. А в затишних будинках під землею стовпчик термометра не піднімається вище двадцяти п'яти, та й пісок, піднятий у повітря сильним вітром, їм не загрожує.

Щоб кімнати добре провітрювалися, до них підведено вентиляційні шахти. Відсутність шибок на вході в будинки — це теж спосіб давати доступ свіжому повітрю.

Загалом підземні хатини не відрізняються від тих, які могли б бути на поверхні: тут є електрика та водопостачання, приміщення прикрашені картинами, у кімнатах є типові меблі.

Хтось наносить на стіни штукатурку, а хтось залишає їх кам'яними, тільки покриває спеціальним розчином, щоб не осипались.

Загалом життя незвичне, але не складніше, ніж в інших містах Австралії. Утім, щоб підземні будинки з'явилися, треба було докласти немало зусиль.

Читайте також: Чому ізраїльтяни зрікаються звичного стилю життя та йдуть до спеціально організованих поселень

Як виявляється Кубер-Педі — це світова столиця опалів. Щедрі поклади виявили сто років тому й охочі заробити приїхали сюди працювати у шахтах. Підземні будинки почали будувати тоді ж.

Деякі мали вихід просто в шахти. Нині в Кубер-Педі є навіть підземні церква та музей. Ходити в гості до сусідів можна підземними дорогами.

Опали тут видобувають досі, але тепер вони не єдине джерело наповнення місцевого бюджету.

Туризм — чимала частина прибутків місцевих жителів. Вони охоче проводять екскурсії підземеллями.

Крім того, пустельну територію облюбували голлівудські режисери. У Кубер-Педі частково знімали фільми "Скажений Макс-3" та "Цілковита Пітьма".