Ейн-Геди — оазис між Юдейською пустелею та Мертвим морем. Назва цього заповідника перекладається з івриту як "джерело козеняти". Багата флора дійсно сприяє популяції цих тварин, які вільно розгулюють довкола.
У давні часи на цій землі було однойменне місто, яке і досі цікавить археологів. А тепер тут один із найстаріших кібуців. Започатковане майже одночасно із державою Ізраїль, поселення Ейн-Геді — яскраве втілення ідеї засновника Ізраїлю Бен-Гуріона про життя у комунах.
Що таке життя у комуні та чому такі місця подобаються туристам?
На вході усіх зустрічає Забо. Спочатку він думає, що знімальна група Телеканалу новин "24" із Росії, і робить комплімент російській мові.
Далі Забо пояснили, хоче, що напевно, його порівняння навряд чи сподобалося українським гостям. Але Забо не спинити: хоча попередньо домовлялися не говорити про політику, він висловив своє розуміння України, Росії та Путіна.
Випадково, я вчора розглядав атлас і побачив карту України: я був у Херсоні, в Одесі, у Києві. Нас возили на Чорне море — воно мені дуже подобається. І тепер, коли я бачу Крим, я кажу Путіну (плює),
— так схарактеризував Забо своє ставлення до подій в Україні.
Але таке ставлення до кремлівського очільника не лише через співчуття українському народу. Забо пояснив, що Путін для Ізраїлю також є великою проблемою. Адже він підтримує Іран — політичного супротивника Ізраїлю — та допомагає Асаду повернутися.
Та політика нарешті відійшла на задній план і чоловік розповів про свій кібуц. Забо пояснив: коли їдеш відпочивати за кордон, то шукаєш, щось унікальне — те, чого в інших країнах немає. І кібуци — саме те, що існує лише в Ізраїлі.
Ейн-Геди дуже подобається туристам: тут поблизу і пустеля, і Мертве море, і давня фортеця Масада.
Дивіться також: Базар у Тель-Авіві: як найпопулярніший ринок приймає туристів
У саду Ейн-Геди понад 900 видів різноманітних рослин. Вони тут ростуть завдяки природньому розташуванню та системі поливу, яку, розповів Забо, розробили тут. Щоправда, ліцензію на розробку потім оформили інші і тепер довести, хто автор винаходу неможливо.
Але чоловік не засмучується. Він каже, що його найбільша проблема — запам'ятати всі назви рослин.
Тут також багато квітів і дерев, з яких виготовляють косметику та парфуми. Про них згадується навіть у Біблії: у розповідях про царицю Шеви Бількіс, яка гнала через ці землі каравани на Єрусалим. Туди вона приїхала до царя Соломона перевірити його мудрість своїми загадками.
За косметичними послугами сюди приїздять туристи з усього світу. Для них тут цілий спа-павільйон. У світлому приміщенні із басейном жінки та чоловіки із задоволенням приймають процедури. П’ють трав’яні чаї та насолоджуються спокоєм і красою кібуца Ейн-Геді.
Цей кібуц — чудове свідчення того, що рай можна побудувати просто посеред пустелі.