Про це повідомило джерело у Кабінеті Міністрів України. "Це вже остаточно прийняте рішення, юридичні формальності займуть декілька днів, але затягувати не будуть, тут всі дуже розлючені", – сказав співрозмовник.

За його словами, незадоволення Григоровичем в Кабінеті міністрів сформувалось ще наприкінці минулого року, після зриву експортної та форвардної програм, та особливо посилилось через провальні перемовини із основним кредитором корпорації – китайським "Ексімбанком". Йдеться про 1,5-мільярдну доларову позику, яка надавалась під держгарантії, і яку, в разі недосягнення домовленості про реструктуризацію, доведеться повертати уряду. Про численні проблеми у єдиного державного зернотрейдера писала і "Економічна Правда".

Останньою краплею, яка вирішила долю керівника ДПЗКУ, за даними ЕП, стала інформація про ліквідацію наприкінці минулого тижня Національною Поліцією та Генпрокуратурою підпільного покерного клубу, який розташовувався в будівлі, єдиним власником якої за офіційними даними є Олександр Григорович. Очільник ДПЗКУ визнав, що є будівля за адресою провулок Карельський, 5 належить йому, однак стверджує, що здавав її виключно під кафе та дізнався як саме орендар використовує приміщення одночасно із правоохоронними органами.

В Корпорації відставку керівника підтверджують. "Він на чемоданах, але хоче забезпечити собі базу на майбутнє", – сказав один із лінійних менеджерів ДПЗКУ на умовах анонімності. Так, за його словами, на 11 ранку, раптово було призначено засідання кадрової комісії, яка призначатиме керівників усіх структурних підрозділів корпорації та елеваторів, що входять до її складу. "Контракти укладаються строком на два роки, тому якщо він зможе призначити своїх людей, йому не обов’язково залишатись тут працювати", – повідомив він.

Також напередодні "дембелю" Григорович інтенсифікував укладання фінансових договорів із контрагентами ДПЗКУ, що може загнати корпорацію в борги на роки вперед.

ДПЗКУ була створена урядом України в серпні 2010 року. До її складу входить мережа філій — лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'янізаводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можутьзберігати 3,75 млн тонн зерна. В тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів становлять близько 2,5 млнтонн вантажів на рік.

Корпорації належить 10% сертифікованих зерновихпотужностей України, а можливості її портових терміналів дозволяють забезпечити до 12% середньорічних обсягів експортної перевалки зерна. Останні три роки компанія збиткова. Сума збитків: 2014 рік – 3,536 млрд грн, 2015 рік – 3,029 млрд грн, 2016 рік – біля 600 млн грн.

В рамках укладеного в 2013 році контракту українська компанія повинна була поставляти в Китай щорічно близько 5 млн тонн зерна, переважно кукурудзу. Цей показник жодного разу не був досягнутий, а наприкінці минулого року Корпорація взагалі зупинила експорт в КНР. Мінімальний обсяг зерна у 2016 році повинен був становити 5,17 млн тонн, а отримали китайці лише 0,59 млн тонн.

За останні півроку відносини із кредитором перейшли в стадію відкритого конфлікту. Через торгівлю ДПЗКУ із іншими контрагентами в обхід китайська корпорація CCEC звернулися до арбітражу в GAFTA. На сьогодні єдиний стабільний прибуток ДПЗКУ – це відсотки, що нараховує український "Укрексімбанк" за розміщений на його рахунках 1 млрд китайської позики. Однак 100% цієї маржі ДПЗКУ направляє на виплату відсотків китайському кредитору.