Особливість новинки в тому, що її вживлюють під шкіру і ззовні апарат не видно. Випробувати "Каріну" на собі погодилась 49-річна Деніс Вестґейт. Жінка втратила слух ще у дитинстві. Через закритий слуховий канал звичайні апарати їй не підходили. І лише завдяки інноваційному пристрою Деніс знову отримала можливість чути.

“Я чую такі звуки, які з жодним звичайним апаратом не чула. Наприклад, шум води, чи голос чоловіка, коли він знаходиться в іншій кімнаті”, - розповідає пацієнтка Деніс Вестґейт.

Незвичний кохлеарний апарат складається зі сигнального процесора, мікрофона і акумулятора. Його імплантують під шкіру, потім з'єднують з невеликим електромагнітним вібратором, розташованим за вухом на скроневій кістці.

Таким чином звукові вібрації передаються безпосередньо слуховими кісточками. А це означає, що апаратом можуть користуватися люди з алергією чи інфекцією вушного каналу.

“Мікрофон "збирає" звуки з-під шкіри і відправляє їх до сигнального процесора. Чип, в свою чергу, підсилює звук до потрібного рівня і передає до приймача в середньому вусі, який стимулює слухові кісточки”, - каже спеціаліст Центру кохлеарної імплантації Сара Флінн.

“Окрім цього, завдяки підшкірному розташуванню, з апаратом можна спати, приймати душ, тощо і не перейматися, що він пошкодиться”, - зазначив спеціаліст Центру кохлеарної імплантації Майк Прінґл.

Хоча, є у пристрою і недолік - ціна. Система "Каріна" та операція з її встановлення коштують майже $50 000. Щоправда, у випадку з Деніс, витрати взяла на себе служба охорони здоров'я Великої Британії.