Україна або доведе правдивість заяв чиновників усіх рівнів, що "все встигнемо!", або відкине себе у світових рейтингах на багато позицій назад.

З бюджету на чемпіонат вже витратили 20 мільярдів гривень. Своїм коштом держава "з нуля" звела львівський стадіон, доклалася до будівництва харківського, а також реконструювала столичний НСК "Олімпійський".

"Як бачите, поле повністю готове, перезимувало відмінно. Доріжки вже очищені від снігу. Зараз ми підсвічує штучним сонцем нашу траву, щоб вона швидше росла.Стадіон готовий на 100%", - каже генеральний директор ДК "Укрспортарена" Володимир Генінсон.

Усі аеропорти готові, тривають останні тестові перевірки

Окрім того, приведені до ладу злітно-посадкові смуги у містах-господарях турніру та майже добудовані термінали у Донецьку та Львові. Останній обіцяють відкрити 25 березня. Щоб не зустрічати гостей Євро-2012 чергами, роботу нових аеровокзалів тестують без пасажирів. Пропускна спроможність, кажуть чиновники буде близько 2,5-3 тисяч пасажирів на годину.

За 100 днів Україні треба вирішити ще безліч питань

Щоправда, уся підготовка "безхмарню" здається лише на перший погляд. За 100 днів до Євро про 100% готовність можна говорити хіба що стадіони та аеропорти. Над дорогами ж та організацією інфраструктури все ще працюють. Втім, чи встигне Україна залатати всі діри, залишається під питанням.

Зокрема, залізничний вокзал у Донецьку став справжнім "головним болем". На його модернізацію витратили півмільярда гривень, однак робота йде надто повільно.

Через поспішні роботи на ключових магістралях страждають водії

Суттєві проблеми і на автошляхах. Зокрема, на Житомирській трасі, одній з ключових у євро-сполученні міст, робота ще далеко не на завершальному етапі. Через поспіх страждають водії. Не тішить "перевіряючих " і придорожня інфраструктура.

"Потребує особливого доопрацювання логістика вздовж дороги, по-перше це мають бути вбиральні і вони мають бути не тільки на АЗС, заправках і тому подібному, а вони мають бути вздовж; друге, елементарне, поблизу там, де розташоване місто, як туди добратися і скільки метрів і кілометрів залишилося мають бути вказівники, в тому числі англійською мовою". – висловлює свої зауваження експерт громадської кампанії "Євро-патруль" Микола Воробйов.

Працівники ДАІ поки ще не всі знають англійську мову

Не готові до зустрічі з навалою іноземних туристів і міліціонери та працівники ДАІ.

Небезпека неприємних сюрпризів чекає і в самих містах, приймаючих футбольні матчі. Українська столиця, до прикладу, стала п’ятою у Європі за дороговизною житла. Навіть у хостелах вболівальникам пропонують жити за непомірно великими цінами.

Ціни на готелі у містах - непомірно завищені

"Чому у нас коштує хостел наприклад 50-60 євро і т.п., коли в цій же Польщі це в 2 рази дешевше, наприклад, готель в Білій Церкві здається за 450 гривень, то офіційний туроператор вже здає його за 1300", - каже волонтер Громадської кампанії "Євро-патруль" Микола Воробйов.

У нас хостел коштує удвічі дорожче, ніж у Польщі

Умови проживання пропонують "не царські", втім, подейкують, до Євро встигнуть відремонтувати.

Більшості із заявлених житлових помешкань досі просто не існує. Один з таких в районі столичного КПІ. Ще 3 роки тому тут мали спорудити хостел для вболівальників, попередня вартість будівництва - 7 мільйонів гривень. Але досі ні вказівників, ні адреси.

У Нацагентстві Євро-2012 розраховують все доробити за 100 днів

Втім, у Нацагентстві Євро 2012 кажуть: 100 днів, це час, коли можна встигнути ще дуже багато. На кону імідж держави. Тож, всі недоліки вже найближчим часом усунуть, домовитися "кнутом" чи "пряником" обіцяють і з власниками готелів.

"Звісно, конкуренція повинна породжувати якість. Ми обговорювали з обласним, міським керівництвом, щоб ціни не були вищі. Я вже говорив,жадність породжує бідність. Ми хотіли як краще, зняли податок на прибуток, готелі 10 років не платять, а отримали таку реакцію. Я думаю, є механізми, щоб все таки апетити зменшити", - віце-прем’єр-міністр України, міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Непомірні апетити готельєрів до Євро зменшимо

Євро-2012, нагадаємо, стартує 8 червня матчем Польща - Греція. Континентальна першість пройде у чотирьох польських містах - Варшаві, Ґданську, Вроцлаві, Познані та чотирьох українських - Києві, Львові, Донецьку та Харкові.