Про це він сказав під час круглого столу в рамках проекту "Схід+Захід", ініційованого УНІАН та ТСН.

"Ми маємо бути відвертими. Річ у тім, що я особисто не заперечував би проти державної і російської, і англійської, зокрема... Але російській мові не буде надано статусу державної. Чому? Бо це 10 стаття Конституції, перший розділ, і для того, щоб внести зміни до першого розділу Конституції, ми маємо на першому голосуванні вже мати конституційну більшість - 300 голосів, на другому теж мати конституційну більшість, і провести референдум по всій країні, який підтвердить зміни в цей перший розділ. Скажіть: це реально? Напевно, ні. Бо не має це питання консенсусу. Навіщо ми зараз будемо людям говорити неправду?", - зазначив Мірошниченко.

При цьому політик додав, що в Україні є велика російськомовна громада, яка б хотіла звертатись до суду, спілкуватись з державними інститутами влади тією мовою, яку вона знає.

"Але ж для цього достатньо статусу офіційної. По суті, те, що сьогодні в Україні вже існує", - сказав Мірошниченко.

Він вважає, що в Україні варто стимулювати розвиток української мови "не через коліно", а, зокрема, випускаючи українські книжки, роблячи дубляж фільмів українською з тим, щоб українська мова природнім шляхом "заходила в російськомовні регіони".

Нагадаємо, у своїй заяві МЗС Росії ініціює формування міжнародної Групи підтримки для України. Вона має закликати український парламент надати російській мові статус другої державної.

При цьому більшість російськомовних громадян України та етнічних росіян, не відчувають жодного тиску чи погроз через мову, якою вони розмовляють. Про це свідчать результати дослідження Міжнародного республіканського інституту (IRI), які оприлюднені на його сайті.