До Ради Віктор Пшонка так і не дістався. Але чому - тут у кожного своя версія.

“Генеральний прокурор 12-13 січня перебуває, я вас прошу не кричіть, генпрокурор Пшонка перебуває у відрядженні”, - сказав спікер ВРУ Володимир Литвин.

“У нас є інформація, що ще вчора генпрокурор знаходився на прийомі у Президента. І тому ми висловлюємо занепокоєння великою неповагою генпрокурора до Верховної Ради України”, - каже народний депутат України, “БЮТ-Батьківщина” Сергій Сас.

Натомість прес-служба ГПУ офіційно повідомила, що їхній керівник перебуває у Закарпатській області. Проводив там сьогодні розширене засідання колегії. Відтак опозиції довелося вкотре задовольнятися виступом заступника генпрокурора Євгена Блажківського. Опозиція насилу витерпіла 15 хвилин цифр у канцелярському стилі, і зрештою зажадала почути головне.

“Чому серед усіх запобіжних засобів Ви обрали найбільш строгий - арешт на 2 місяці? Ви не дали жодних пояснень”, - сказав народний депутат України (НУ-НС) Тарас Стецьків.

“Ухиляння від слідства, перешкоджання слідству. В суді буде розглянути кожна кримінальна справа, а ті справи, які не мають грифу таємності, будуть у відкритому засідання. І усі доводи, як обвинувачення, так і захисту, будуть надані суду”, - відповів на те заступник генпрокурора України Євген Блажківський.

Меншість - незадоволена. Кажуть, усі справи сфабрикували, аби притиснути опозицію в країні.

“Те, що відбулося в сесійній залі, інакше як фарсом назвати важко. Матеріали, які були передані ГПУ, і які зараз розслідуються тими слідчими, які взяли на свою совість, в кінцевому варіанті все одно будуть доведені як такі, що сфабриковані, як такі, які є чистими переслідуваннями опозиції”, - каже народний депутат України, “БЮТ-Батьківщина” Сергій Соболєв.

Нагадаємо, внаслідок даних міжнародного аудиту нова влада знайшла в діяльності минулого уряду порушень на понад 17 мільярдів євро. Як наслідок - проти екс-посадовців порушено 18 кримінальних справ, 9 осіб заарештовано, серед яких - колишній очільник МВС Юрій Луценко. Екс-прем’єру Юлії Тимошенко інкримінують нецільове використання коштів від продажу квот на викиди парникових газів та купівлю надто дорогих машин швидкої допомоги. Наразі екс-чиновниця перебуває під підпискою про невиїзд.