Чиновники переконують, що на такі дискусії може потрапити кожен підприємець, аби внести свої пропозиції. Тоді, мовляв, можна буде вийти на документ, який максимально влаштує усіх.

”Дійсно є компроміс, є підходи, які дозволять запропонувати Верховній Раді ці норми як консенсус між державою і суспільством”, каже заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко.

”Ця дискусія, цей компроміс має бути знайдений і саме головне в тому, що ми маємо зробити такий документ, який буде влаштовувати і тих громадян, які споживають і потребують соціальних гарантій, і тих громадян, які форматують - я маю на увазі відповідний економічний базис”, каже заступник голови ДПАУ Сергій Лекарь.

Учасники київського обговорення нарікали на недоліки проекту головного податкового документу. Та чиновники доволі мляво реагували на такі зауваження. Втім, усі логічні пропозиції обіцяють розглянути.

Перший етап обговорення резонансного документу відбувся у Харкові. Тамтешні опозиціонери заявили, що замість дискусії був підготовлений суцільний "одобрямс". У Києві ж скаржилися на те, що не всі охочі могли потрапити до КМДА на обговорення: списки, регламент і заплановані виступи. По закінченню ж - фуршет. Всенародне обговорення триватиме до 20 серпня. Очікують проведення подібних круглих столів у Львові, Донецьку та Сімферополі.