За 20 кілометрів від неї у селищі Цвітоха, зберігається арсенал боєприпасів, термін використання яких вже давно вичерпався. Тож найменша хімічна реакція і ракети дальнього польоту можуть зачепити стратегічний об'єкт.

“Склад переповнений. З 5 складів туди вивезені боєприпаси, основна проблема в тому, що ми маємо міжнародні угоди відповідно до який Україна повинна утилізувати мінну зброю. На складі зараз зберігається близько 110 тисяч тон, з них більша частина це ракети з радіусом польоту 60-90 кілометрів, частина ракет мають мінний компонент”, - каже військовий експерт Юрій Донський.

У Міністерстві оборони заспокоюють, жодної загрози атомній станції немає. Припускають, боєприпаси встигнуть утилізувати до закінчення будівництва нових реакторів.

”До 2015 року військова частина буде розформована, я думаю що до того часу не завершиться будівництво цих реакторів. На сьогодні Міністерством оборони вживаються максимальні заходи, для того щоб вивезти найбільш небезпечні боєприпаси”, - каже директор Департаменту утилізації боєприпасів Міноборони Юрій Бровченко.

Виконавці утилізації підтверджують, вже розробили план знищення старих боєприпасів, проте до хмельницького арсеналу в Цвітосі додали ще один не менш небезпечний склад зброї у місті Річня на Чернігівщині.

”На цих двох об’єктах створюються центри ліквідації, основна мета і задача тих центрів ліквідувати протягом 5 років, щоб на цих арсеналах не залишилось жодного боєприпаса”, - каже заступник гендиректора Державного центру утилізації "Безпека" Володимир Попович.

Загалом в Україні потрібно утилізувати ще понад півмільйона тонн застарілих боєприпасів. Знищити їх планують до 2017 року. Ще цьогоріч Міноборони хочуть позбудеться майже 36 тисяч тонн, на це з держбюджету витратять понад сто мільйонів гривень. З них наразі виділили лише 8.