Справу слухали з квітня 2011 року у закритому режимі. За цей час допитали понад 20 свідків.

Держзвинувачення просить для Пукача довічне позбавлення волі.

"Оскільки ми запропонували максимальну міру покарання, ми вважаємо, що це зухвалий злочин, який скоєно проти журналістів. На лаві підсудних - особа вищого ешелону МВС, яка дозволила собі, особисто генерал, вчинити злочин проти двох журналістів - Олексія Подольського та Георгія Гонгазде. За весь час існування незалежної України я не знаю більш зухвалих злочинів проти свободи слова і більш зухвалого підриву авторитету держави ", - сказав представник держобвинувачення Володимир Шилов.

Попри те, мотив вбивства Гонгадзе залишається відкритим.

Потерпілі сторона підтримує думку прокуратури щодо покарання Пукача.

Адвокат вдови журналіста Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко припускає, що у вироку можуть бути істотні правові прогалини через неповноту досудового і судового слідства.

"Якщо вирок буде з істотними правовими прогалинами, то буде ясно, що закритий характер процесу був умиснию дією", - вважає правозахисниця.

Теличенко переконана, що саме так і буде, адже під час досудового слідства не допитали ряд осіб, і вже під час судового слідства не були допитані ключові свідки.

Адвокат матері загиблого журналіста Лесі Гонгадзе Андрій Федур також вважає, що звинувачення було сформульоване некоректно.

Нагадаємо, Георгій Гонгадзе український опозиційний журналіст, відомий своїми критичними антивладними виступами.

Зник безвісти в Києві 16 вересня 2000. 2 листопада в лісі біля Таращі було знайдено обезголовлений труп.

Вбивство Ґонґадзе викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після "касетного скандалу", та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України.