Сайт "24" пропонує добірку топ-матеріалів про те, як розвивалися стосунки між Вашингтоном і Москвою.

Перезавантаження

Напередодні інавгурації Дональда Трампа чинний президент Барак Обама зробив Росії новорічний подарунок і вислав зі США 35 дипломатів РФ, яких звинуватили в кібератаках і, по суті, шпигунстві під час виборів президента США. У Вашингтоні також оголосили про введення додаткових санкцій проти Росії.

Росія у відповідь лише закривала у Москві англо-американську школу, де вчаться діти дипломатів. Але симетрично вислати американських дипломатів не наважилася. В Кремлі чекали, що після інавгурації Трампа стосунки швидко налагодять, санкції обмежать, а Україну віддадуть Росії.

"Кримнаш"

В лютому – через місяць після офіційного вступу на посаду президента – Дональд Трамп послав Москві "валентинку". Речник Білого дому Шон Спайсер заявив, що президент США Дональд Трамп очікує від Росії повернення Криму Києву і скорочення масштабів насильства на сході України. Така заява була зроблена на тлі скандалу з екс-радником Трампа з питань національної безпеки Майклом Флінном, якого звинуватили у зв’язках з російськими спецслужбами, які він заперечував під час свого призначення.

В Кремлі почалося певне напруження. Москва стандартно заявила, що "свого" не повертає, але занадто сильно критикувати Трампа не наважилась. Хоча росЗМІ дали вказівку перестати розхвалювати американського президента.

Остаточне розлучення

Те, що перезавантаження стосунків між США і Росією відміняється, стало зрозуміло після того, як США нанесли ракетні удари військовій базі в Сирії, з якої було завдано хімічну атаку режимом Асада по мирному населенню. Президента Башара Асада, як відомо, підтримує Путін.

У Кремлі до такого розвитку ситуації не були готові. Спочатку було щось на зразок "няш-мяш" у виконанні речниці МЗС РФ Марії Захарової. Трохи згодом об’єднаний командний центр сил Росії, Ірану та угрупувань, які підтримують режим Башара Асада, заявили, що удар США по сирійській авіабазі став "перетином червоної лінії", і союзники Асада надалі реагуватимуть на будь-яку нову агресію та збільшать свою підтримку Сирії.

Але відкритого протистояння між США і Росією, вважають експерти, не буде. З військової точки зору в РФ немає таких можливостей. Але й від Асада Путін не відмовиться, тому що тоді продемонструє свою слабкість.

Читайте також: Між двох вогнів: як візит Держсекретаря США до Росії вплине на Україну?