Такі цифри наводяться в посланні Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди десятої річниці прийняття Рамкової програми щодо пом'якшення наслідків стихійних лих. Програму прийняли як відповідь на цунамі в Індійському океані в 2004 році.

"У цей день десять років тому, буквально через чотири тижні після цунамі в Індійському океані... представники 168 держав-членів ООН зібралися у Кобе, префектура Хего, Японія, і взяли глобальний план дій з управління ризиками, пов'язаними зі стихійними лихами...", – йдеться в посланні.

Генсек ООН підкреслив, що з тих пір були прийняті серйозні заходи щодо пом'якшення наслідків стихійних лих.

"Тисячі людей живуть сьогодні завдяки вдосконаленню систем раннього попередження, поліпшення служб прогнозу погоди, зміцненню систем інформування про небезпеки та вивчення природи стихійних лих", – зазначив Пан Гі Мун.

З часу прийняття в січні 2005 року Рамкової програми дій було зареєстровано 3400 стихійних лих - землетрусів, повеней, ураганів та інших катастроф, які призвели до загибелі 750 тисяч осіб. Близько 90% всіх цих фатальних випадків припадає на країни з низьким і середнім рівнем розвитку.