Перша людина, що ступила на Місяць

21 липня 1969 року американець Ніл Армстронг зробив маленький крок для людини, але величезний - для всього людства: першим в історії ступив на поверхню Місяця.

Слідом за Армстронгом вийшов його напарник Базз Олдрін. Космонавти встановили прапор США. За діями двох людей за сотні тисяч кілометрів від Землі спостерігала половина людства. Адже висадку на Місяць транслювали в прямому ефірі. Загалом на поверхні Місяця космонавти провели 2,5 години.

Після повернення на Землю космонавти стали національними героями. Армстронг упродовж року подорожував світом. НАСА він залишив у 1971 році і перейшов на викладацьку роботу. Дожив підкорювач місяця до 82-х років.

Страшний злочин Брейвіка

22 липня 2011 року в Норвегії внаслідок двох терактів, здійснених Андерсом Брейвіком, загинуло 77 людей, понад 3 сотні отримали поранення.

Брейвік на слідстві заявив – злочин він планував ще з осені 2009 року. Мета терактів, за його словами – боротьба з політикою мультикультуралізму в Європі та привернення уваги до засилля іммігрантів.

Відкриття пам’ятника Хмельницькому

23 липня 1888 року у Києві урочисто відкрили пам'ятник гетьманові Богдану Хмельницькому.

Відкриття монумента приурочили до святкування 900-річчя з нагоди хрещення Русі. У день відкриття на площі зібралися кілька тисяч людей. З того часу гетьман на коні став символом Києва, скульптура успішно пережила Першу та Другу світові війни.

Відміна "Сухого закону"

24 липня 1990 року. В Радянському союзі офіційно відмінили "Сухий закон". Вкрай непопулярний серед мільйонів радянських громадян захід запровадили у 1985 році.

Але антиалкогольна кампанія потерпіла повне фіаско. До того ж. значно постраждав бюджет СРСР – адже прибутки від продажу алкоголю становили суттєву частину надходжень до загальнорадянської скарбниці. До того ж, розгоралася економічна криза. Тому горбачовський "Сухий закон" офіційно було скасовано.

Людина з пробірки

25 липня виповнюється 36 років Луїзі Джой Браун – першій людині на планеті, яка народилася шляхом штучного запліднення.

За 9 місяців до цього, у листопаді 77, двоє британських науковців провели експериментальну процедуру, яка згодом отримала офіційну назву in vitro. Її позитивний результат, а саме – народження здорової донечки Браун, затвердив основу для розгортання повноцінної боротьби з безпліддям у новому тисячолітті.

2010-го року фізіолога й головного візіонера in vitro – Роберта Едвардса нагородили Нобелівською премією.

Кубинська революція

62 роки тому почалась революція на Кубі. 1952 року, через держпереворот, владу захопив проамериканський Фульхенсіо Батіста. Тільки-от волелюбному народу не подобається, коли за нього вирішує хтось інший.