Сьогодні підприємство перебуває не у критичному, але в поганому стані. З метою оздоровлення, покращення його виробничих показників, покращення племінного ядра тих порід, які вирощуються на підприємстві, можливо приватизація буде виходом і напрямком, який дозволить це зробити, - розповідає Денис Птушко, в. о. директора ДП "Конярство України".

Головне - вивести на привабливий для потенційного інвестора рівень. До підприємства входять: іподром, 11 кінних заводів, 2 селекційних центри, де розводять п'ять племінних порід коней, дві із яких було виведено українськими фахівцями. Розвивається кінний спорт.

Два види спорту ми культивуємо - це конкур та виїздка. Займаються в мене 13 спортсменів. В основному це всі майстри спорту і кандидати в майстри спорту, розповідає Микола Горпинич, керівник філії Південний племінний центр ДП "Конярство України".

В Україні заборонений тоталізатор на перегонах, який у всьому світі є головною статтею доходів у конярстві. Галузь може виживати тільки за рахунок поєднання різних видів сільськогосподарської діяльності. Фахівці наголошують: в цих складних умовах збереження та розвиток конярства має стати головною вимогою при виборі нового власника.