Як повідомляє НАК "Нафтогаз України", про це йдеться в постанові №510 від 3 вересня "Про вдосконалення державної політики у сфері регулювання діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами територією України".

Прийняття такої постанови дозволить зміцнити українську позицію в переговорному процесі з ВАТ "Газпром" і привести договірні відносини з транзиту газу у відповідність із нормами Третього енергетичного пакету ЄС, імплементувати який Україна повинна до 1 січня 2015 року,
— йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу".

Компанія підкреслює, що таке рішення цілком відповідає правилам Європейського енергетичного співтовариства, до якого Україна приєдналася 2011 року.

Документ, зокрема, передбачає затвердження Тимчасового порядку формування тарифів на транспортування газу на основі тарифної системи "вхід/вихід" для точок входу і виходу газу, розташованих на державному кордоні України.

Тимчасовим порядком передбачено встановлення тарифів на транспортування газу територією України на період з 1 листопада по 31 грудня 2014 року. Зазначені тарифи встановлюються в доларах США. При цьому замовники послуг здійснюватимуть оплату за тарифами для точок входу і виходу газу і окремо будуть компенсувати обсяги природного газу на виробничо-технологічні витрати газотранспортному підприємству,
— уточнює "Нафтогаз".

НАК вказує, що постанова базується на принципах рівних умов доступу до української ГТС, недискримінаційності, економічної обгрунтованості та прозорості.

"Прийняття постанови дозволить сформувати конкурентоспроможний ринок газу, здійснювати ефективну експлуатацію газотранспортної системи України та її подальший розвиток для інтеграції національного ринку природного газу в ринок Європейського Союзу", — наголошується в повідомленні "Нафтогазу".

Нагадаємо, 14 серпня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект № 4116а "Про внесення змін до деяких законів України про реформування системи управління єдиної ГТС України". Законопроектом пропонується створити оператора єдиної ГТС України, при цьому контрольний пакет акцій оператора закріплюється у державній власності. Решту акцій може бути передано газотранспортним підприємствам країн-членів ЄС та США.