Таку думку висловив у коментарі сайту "24" громадський активіст та співзасновник Центру контент-аналізу Олександр Маріковський.

Поки санкції проти російських інформаційних компаній не діяли, вони давно і міцно були інтегровані в нашу кіберсистему. Багато інших російських компаній досі мають тут офіси, активи через, які вірус можна було запустити,
– зауважив активіст.

На його думку, назва вірусу Petya.А має політичний підтекст та кидає виклик президенту Петру Порошенку. Поширення вірусу на російські компанії можна пояснити тим, що вірус після запуску став неконтрольваним та поширився у Росії, чого не хотіли його творці.

Читайте також: Як виглядає лист, заражений вірусом Petya – показали Мінінформполітики

"Коли поширюється вірус, то немає гарантії, що він чітко зачепить саме цих, а інших обмине", – підкреслив Маріковський.

До слова, 17 травня, набув чинності указ президента України щодо санкцій проти соцмереж "ВКонтакте" і "Однокласники", а також російських ІТ-компаній, "Яндекса" і бухгалтерської програми 1С.

27 червня Україна пережила найбільшу хакерську атаку. Вірус-здирник атакував найбільші державні та приватні компанії: "Укрзалізницю","Укрпошту", "Нову Пошту", "Київенерго", комп’ютери уряду і телеканалів.

28 червня у Кабміні заявили, що зупинили масштабну кібератаку на мережі органів влади. Також відомо, що вірус розповсюдився на десятки країн по всьому світу.