"Список захворювань, які дозволяють пацієнтові отримати такі ліки, для кожного регіону відмінний. Серед них: різні види раку, СНІД, глаукома, епілепсія, розсіяний склероз. А от у Орегоні, Колорадо і на Алясці марихуану можна придбати у, так би мовити, розважальних цілях", – пише журналіст Наталія Лебідь у статті "Марихуана з салом: чи легалізують в Україні легкі наркотики?".

До того ж, Каліфорнія найбільший в Америці 40-мільйонний штат із шостою за обсягами економікою в світі має намір дозволити покупку 28,5 грамів марихуани кожному своєму жителю старше 21 року. Також каліфорнійцям дозволено вирощувати марихуану – по шість "кущиків" на особу – та зберігати її. Влада штату розраховує добре заробити на "траві": на неї буде запроваджено 15-відсотковий податок, відзначає автор.

Віце-губернатор Каліфорнії Гейвін Ньюсом привітав "кінець війни з марихуаною", відзначивши, що ця битва була безнадійною від самого початку. Прихильники марихуани вважають, що її легалізація має значний плюс – як економічний, так і цивілізаційний. Адже вихід цієї індустрії з підпілля завдасть удару по наркодилерам у США і по наркокартелям в Мексиці та інших латиноамериканських країнах, які отримують гігантський прибуток, контрабандно поставляючи канабіс в Сполучені Штати.

Читайте також: США обрали Трампа, а Каліфорнія – марихуану