Здійснити експрес-тест просто: необхідно заправити своє авто на АЗК WOG, де працює мобільна лабораторія; за бажанням вказати лаборанту на марку пального, яка вас цікавить, і разом з ним провести його експертизу. Експертиза триває всього 10-20 хвилин. Досліджують параметри якості, що підлягають швидкому аналізу, а саме: фракційний склад, тиск насиченої пари, детонаційна стійкість (октанові числа), вміст антидетонаційних присадок МТБЕ, ЕТВЕ та спиртів, густина бензину.

Як результат експрес-дослідження пального водій отримує не тільки детальний висновок про його якість, а й винагороду за перевірку.

Не секрет, що основні зусилля нашої компанії зосереджені на реалізації і контролі якості власних нафтопродуктів на ринку України. Кожен наш клієнт тепер матиме можливість особисто переконатися у цьому завдяки акції з перевірки пального. Ласкаво просимо на інспекцію!
– запрошує директор з маркетингу WOG Віталій Ткаченко.

З 1 по 4 березня мобільні лабораторії WOG уже пропонують експрес-дослідження на АЗК Львова за адресами:

вул. Чорновола, 107; вул. Стрийська, 12 (з 1 по 2 березня)

вул. Городоцька, 288; вул. Кузневича, 5 (з 3 по 4 березня).

Час роботи лабораторій: 9:00 – 18:00.

Адреси та дати базування мобільних лабораторій на АЗК WOG в інших регіонах України оприлюднять пізніше. Слідкуйте за новинами на сайті WOG.

Детальніше про параметри експрес-дослідження:

Фракційний склад, тиск насиченої пари, детонаційна стійкість (октанові числа), вміст антидетонаційних присадок МТБЕ, ЕТВЕ та спиртів, густина бензину. Показники визначають здатність бензину утворювати паливно-повітряну суміш потрібного складу за різних умов роботи двигуна та повноту згоряння паливно-повітряної суміші. Від них залежить робота двигуна на найбільш економних режимах (потужність, що розвивається двигуном) і кількість бензину, що витрачається; краща віддача ККД двигуна, плавність його роботи та тягові властивості.

Тиск насиченої пари характеризує випаровуваність головних фракцій бензинів і в першу чергу впливає на пускові якості двигуна. Чим вищий тиск насиченої пари бензину, тим легше він випаровується; відповідно, швидше відбувається пуск і прогрів двигуна (добре для зимового періоду, але небажано у літній період, бо призводить до утворення парових корків). Вміст антидетонаційних присадок вказує на стабільність бензину та стійкість до окислення (руйнування та втрата якісних показників під час зберігання, утворення смолянистих відкладень).

Густина бензину в зимовий період повинна бути менша, ніж влітку, до 20 одиниць. Густина впливає також на швидкість проходження пального паливною системою та здатність якісніше й швидше утворювати паливно-повітряну суміш.

Параметри, що визначають екологічні властивості: вміст сірки та бензолу в бензині. Вміст сірки впливає на викиди SOx (утворення кислот), утворення твердих частинок, що не згоряють, та утворення відкладень (Євро-5 до 10 мг/кг палива та Євро-4 до 50мг/кг палива). Вміст сірки відноситься як бензинів, так і дизельного пального. Вміст бензолу в бензині відноситься до канцерогенних речовин і не повинен перевищувати 1%. Бензол розкладається тривалий час та сприяє екологічному забрудненню.

Фракційний склад: початок кипіння вказує на кількість легких фракцій у бензині та пускові властивості двигуна. Він легше заводиться взимку та швидше прогрівається (виходить на робочий економний режим роботи); зменшується витрата пального, підвищується корисна робота двигуна. Кінець кипіння вказує на повноту згоряння пального та рівномірність його розподілу по камерах згоряння; чим нижчий цей показник, тим краще для роботи двигуна (але не вище 210 °С).

Експрес-аналізатор Ераспек (Австрія) визначає в бензинах октанові числа дослідним та моторним методами; вміст олефінів, ароматичних сполук, спиртів, антидетонаційних присадок, бензолу, тиск насичених парів, фракційний склад, масову частку кисню (здатність до окислення палива), густину пального – розрахунковим методом. У дизельному пальному Ераспек визначає цетанове число, цетановий індекс, масову частку поліциклічних ароматичних сполук, фракційний склад. Один аналіз без підготовки триває 10-15 хвилин.

Експрес-аналізатор сірки визначає вміст сірки в бензині та ДП; один аналіз без підготовки – 20 хвилин. Експрес-аналізатор спалаху в закритому тиглі визначає спалах в закритому тиглі ДП (15-20 хвилин).

Визначення густини пального ареометром – 10 хвилин.