Серед тих, хто вже не у фокусі Інтерполу, – нардеп Олександр Онищенко. Його підозрюють у схемах з розкрадання газу. Він утік з України у липні 2016 року, коли Верховна Рада дозволила його арештувати.

Екс-міністра енергетики часів Януковича Едуарда Ставицького Інтерпол також більше не шукатиме. Так повідомив його адвокат Юрій Іващенко. За словами останнього, Інтерпол визнав переслідування Ставицького політичним.

Крім того, Інтерпол вирішив не розшукувати екс-голову Адміністрації Януковича й фігуранта майданівських справ Андрія Клюєва. Про це в ефірі каналу АТР заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Читайте також: У Луценка знають, чому Інтерпол відмовляється шукати втікачів режиму Януковича

Про те, що справи посадовців режиму Януковича розвалюватимуться у Європі, Горбатюк попереджав ще восени. Якраз тоді ці справи забрали з-під його керівництва. Мотивували рішення тим, що Горбатюк задовго їх розслідує.

Давайте розслідувати, щоб був результат і не було порушень закону! Я вмотивовано вказую на порушення закону, які можливі при заочному засудженні. Тобто це одна частина проблеми – що я перешкоджаю заочному засудженню. Я не перешкоджаю. Я кажу, що з тими недоліками ми гробимо справу,
– начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Заступник Генерального прокурора Євген Єнін уже пояснив такі рішення недосконалим законодавством України. За його словами, згідно з правилами Інтерполу, особа, щодо якої не обрали запобіжний захід тримання під вартою, не може бути оголошена в міжнародний розшук. А столичні суди часто відмовляються обирати міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без участі підозрюваного.

У Генпрокуратурі вже пообіцяли оскаржити рішення Інтерполу щодо зняття з розшуку зазначених осіб, зокрема, Януковича.

Читайте також: В ГПУ допитали українських топ-чиновників у справі про держзраду Януковича