Втім, не думайте, що там тільки працюють. Тисячі туристів залюбки мандрують по місцях, де творять комп'ютерні ґіки.

Непримітний гараж на Едісон Авеню у місті Пало Альто насправді надзвичайно важливий. Тут зародилась Кремнієва долина. Два засновники компанії Hewlett-Packard облаштували в гаражі офіс і зібрали там перший продукт компанії – звуковий генератор.

Сьогодні на Hewlett-Packard працює понад 300 тисяч людей. Вони забезпечують комп'ютерами, принтерами і сканерами покупців від Ріо-де-Жанейро до Гонконгу. Втім, не було б нічого, якби не маленький гараж у Пало Альто.

Про офіси Google в Кремнієвій долині ходять легенди. Їх є 3, і, схоже, засновники зробили все, щоб працівникам хотілося там жити. Їм читають лекції актори, політики і шеф-кухарі. Є зали для занять спортом. Є кімнати, щоби пограти на улюблених інструментах. Ну і звісно ж, безкоштовні обіди, снеки і фрукти у всіх кутках. Територією офісів пересуваються на велосипедах. А яскраві конференц-зали й відпочинкові зони додають фарб рутинній роботі.

Туристи можуть побачити це на власні очі. Втім, є одне але – компанія дозволяє заходити в офіс тільки людям, у кого там працюють знайомі. Всім іншим дозволено прогулятися по кемпусах, але в середину їх не пропускають.

Читайте також: Де проходили зйомки найвідоміших голлівудських фільмів

Це політика багатьох компаній – охорона не пропустить вас ні в Microsoft, ні в Netflix, якщо ви нікого там не знаєте. Постійні відвідувачі можуть заважати роботі. Компанія Intel знайшла вихід, щоб не образити прихильників і зберегти спокій працівників. При штаб-офісі діє музей для всіх туристів. Якщо ви ніколи не задумувались, як працює комп'ютер, то після екскурсії знатимете це в найменших деталях. Паралельно вам розкажуть і про культуру в Intel, і про найвідоміших відвідувачів компанії.

Якщо ви не працівник у Facebook чи Apple, то можете хіба що подивитися на головний вхід компаній. Утім, на пам'ять про екскурсію до Facebook можна сфотографуватися біля знаменитого лайку. А Apple пропонує всім охочим зайти в Apple store. Унікальний магазин біля самісінького офісу не продає ні комп'ютерів, ні айфонів, Утім, там є фірмові аксесуари та одяг із надкушеним яблуком.

Після довгої екскурсії офісами, відпочиньте в найвідомішому кафе Кремнієвої долини. "Бакс" на вигляд – геть звичайне, та й вартість ланчу не захмарна – в середньому 25 доларів. Кафе діє вже 20 років і весь цей час сюди заходять потеревенити зірки Кремнієвої долини. Якщо вірити власникові, про запуск компанії Tesla Елон Маск домовився саме тут. І саме в "Баксі" вперше прозвучала ідея створити безкоштовну електронну пошту Hot mail.