"Вечірня казка з Дідом Панасом"

"Вечірня казка з Дідом Панасом" – абсолютний рекордсмен на українському ТБ. З нею виросло не одне покоління дітей. Перші випуски програми вийшли в ефір у далекому 1962 році. Це на кілька років раніше, ніж схожа програма з Хрюшою і Каркушою на московському центральному телебаченні.

У Петра Весклярова могла би бути блискуча кінокар'єра, але в якийсь момент популярність й образ Діда Панаса стали абсолютно домінуючими. Більшість його ролей зіграно до роботи на "УТ-1". На зорі своєї успішності дід Панас не гребував ролями у відверто пропагандистських та антиукраїнських фільмах, де його теж можна побачити у вишиванці.

Дітей політика і пропаганда не обходила, а от Дідуся Панаса за його незвичні і цікаві казки просто обожнювали. Для дорослих глядачів він став символом українськості. Вишиванка, типова українська хатка, як декорація, і колоритний вусань.

Багато хто вважає, що саме налаштованість на український лад і муляла очі тодішнім керівникам телебачення. Бо чи це не націоналізм раптом? Тож Дідуся Панаса всіляко намагалися від вечірньої казки відсторонити. І врешті успішно.

Читайте також: Згадати Все. Дитячі ТВ-шоу дев’яностих

Відтоді, як з екранів телебачення зник улюбленець дітей та дорослих, впродовж місяця на канал надійшло півмільйона вимог негайно повернути колоритного ведучого.

"Мультфільм на замовлення"

Ідея програми дуже проста – діти писали листи в студію, в яких замовляли мультфільми, а Лесик ці замовлення виконував.

У топах, звичайно ж, були й українські мультфільми. Той же "Капітошка" став навіть рінгтоном програми, а один з ключових героїв говорив голосом самого Бенюка.

Але просто показувати мультфільми – це якось нецікаво. Тож Лесику на кожну програму придумували пригоди, що були тісно пов'язані з мультиками. У подорожах на шляху героя зустрічалось багато дивних персонажів. Зараз деякі сприймаються, як кислотні галюцинації, а тоді це були передові технології.

Підігрували Лесику і менш космічні персонажі. Зокрема, Баба Яга та Алладін.

Чому Діда Панаса відсторонили від роботи та які дитячі програми були найбільш популярними – дивіться у випуску програми "Згадати все".