Нагадаю, коаліція розпалась 24 липня. Нової протягом місяця, який відведений Основним законом, не створено. В такому випадку Конституція дає право розпускати Верховну Раду, - заявив Президент України Петро Порошенко.

Депутати так і не ухвалили законопроект про відкриті списки

У Раді намагалися ухвалили законопроект, який би дозволив обирати депутатів за відкритими списками на пропорційній основі. Проте охочих йти на вибори за такою схемою "під Куполом" не назбиралось. Визначатимуть новий склад Ради все-таки за старою системою: змішаною, із закритими списками.

28 стартує виборча кампанія. Фактично можна висуватися кандидатам. Змінювати виборчу систему під час виборчої кампанії, коли вже кандидати висуваються (адже саме виборча система регулює порядок висування і реєстрації), уже очевидно ніхто не буде, - вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

Кримчани зможуть проголосувати на материковій Україні

Мешканці Криму зможуть проголосувати на материковій Україні. Переселенці - за місцем нового проживання.

На відміну від кримських мешканців, які мають право звернутися до відділу Держреєстру з заявою показати місце реєстрації АРК Крим і цього буде достатньо для того, щоб тимчасово змінити місце голосування. Для внутрішніх переселенців цієї процедури немає. Їм потрібно надавати докази, довідки, пояснення, - розповіла координатор громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

У регіоналів є шанс, у комуністів він мізерний, - експерт

Бажання стати народними обранцями 8 скликання виявляють усі існуючі фракції, включно із Компартією, фракції яких вже не існує у Раді. Шанс потрапити до парламенту є у регіоналів, проте їхня кількість буде суттєво меншою, ніж у сьомому скликанні - прогнозують експерти. У комуністів ситуація критичніша.

Колишні регіонали звичайно пройдуть, на жаль, по мажоритарній складовій. Вони підуть і під брендами ПР, і під Партією розвитку України, і як безпартійні. У випадку з комуністами – вони можуть спробувати потрапити по списках соціалістичної партії, чи Союзі лівих сил, такі консультації ведуться. Але я думаю, що шанси їхні потрапити дуже мізерні, - вважає політичний експерт Тарас Березовець.

"Батьківщину" покинули її чільні представники

Без політичних пристрастей не обійшлось. За день до початку виборчої кампанії партію "Батьківщина" покинули її чільні представники, включно із прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, спікером Олександром Турчиновим, урядовцями Людмилою Денісовою, Павлом Петренком, Арсеном Аваковим, Максимом Бурбаком. Причина - не поділили владу. Так пояснює Арсен Аваков рішення своїх соратників у facebook. Вони хотіли, аби список очолив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, а не Юлія Тимошенко. Ще одна причина - не зійшлися в питаннях майбутніх виборів та створення парламентської коаліції.

Експерти певні: найвірогідніше екс-партійці Тимошенко підуть на вибори у складі нової політичної сили, очолить яку Арсеній Яценюк.

"Солідарність" стала "Блоком Петра Порошенка"

Ще один з можливих варіантів розвитку - перехід у президентську політсилу. Глава держави до виборів перейменував партію "Солідарність" на "Блок Петра Порошенка". Президент на з'їзді партії запропонував демократичним силам об'єднатися до виборів.

Мають перемогти не лише наша партія, а всі проєвропейські, продемократичні, українські сили. Бажано, щоб до виборів вони об'єднались в єдиний політичний блок - "Блок Петра Порошенка і всіх демократичних сил, - заявив Президент України Петро Порошенко.

Новий парламент, скоріш за все, проживе рік, - експерти

Як і депутати, так і політичні експерти зізнаються: новий парламент, скоріш за все, довго не проживе. Тому вже за рік варто чекати нових позачергових виборів, за новими правилами.