На жаль, внаслідок атаки є загиблий та поранені. 24 Канал зібрав все, що відомо про атаку на Львів.

Дивіться також Російські війська обстріляли тролейбус у Херсоні: двоє пасажирів тяжко поранені

У ніч на 19 вересня, орієнтовно о 3:39, у Львові оголосили повітряну тривогу. У Повітряних силах оголосили, що для регіону є загроза атаки ударними дронами. Атака була тривалою – перші вибухи в регіоні почули приблизно о 4 ранку і тільки біля 6 ранку в області оголосили про відбій тривоги.

Глава Львівської ОВА Максим Козицький розповів, що, за попередніми даними, у напрямку західних регіонів направили 18 дронів-камікадзе "Шахед". Повітряне командування "Захід" збило 15 з них, 7 дронів було збито вже безпосередньо над Львовом.

Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що росіяни знищили 3 складські приміщення. Це склади з вікнами, побутовою хімією, а також приміщення де зберігала гуманітарну допомогу благодійна місія КАРІТАС-СПЕС.

Спершу в ефірі національного телемарафонну Садовий сказав, що збитки становлять десятки мільйнів доларів. Однак після цього мер дізнався, що напередодні атаки КАРІТАС-СПЕС отримала гуманітарну допомогу, яку зі Львова мали розіслати по Україні: теплі речі, одяг, взяття, генератори.

Збитки вимірюються навіть не в десятках мільйонів, а в сотнях мільйонів. Це одна з наймасштабніших пожеж з точки зору руйнації матеріальних цінностей,
– сказав Садовий.

Згодом у благодійній місії КАРІТАС-СПЕС УКРАЇНА зазначили, що на складі було близько 300 тонн гуманітарних вантажів та гуманітарний транспорт.

Працівники Місії не постраждали, приміщення складу і все, що було в ньому вигоріло дощенту. На складі було близько 300 тонн гуманітарних вантажів та гуманітарний транспорт. Підрахувати остаточні деталі втрат ми зможемо згодом, наразі на місці події працюють спеціальні служби,
– повідомили в "Карітас-Спес".

Знищений склад "Карітас-Спес": фото з інстаграму Місії

Польські ЗМІ також розповіли, що один із "Шахедів" під час атаки на Львів влучив у польський завод Fakro, що розташований на вулиці Городоцькій на виїзді з міста. Президент компанії Ришард Флорек заявив, що унаслідок удару повністю згоріло виробниче приміщення та близько 2 тисяч вікон.

Наразі складно оцінити збитки. На складі було дві тисячі вікон. Одне коштує тисячу злотих, тобто збитки на два мільйони злотих. Якщо включити вартість приміщення, то виходить 10 мільйонів злотих,
– заявив Флорек.

На щастя, ніхто зі співробітників заводу не постраждав. Нині керівництво підтримує зв'язок з членами команди, а до Львова прибув представник з Польщі.

У ДСНС повідомили, що внаслідок влучань на складах виникла пожежа на площі 9 тисяч 450 кв.м. О 9:46 пожежу складських будівель локалізували на загальній площі 9 тисяч 400 кв.м. Станом на зараз рятувальники продовжують гасити полум'я.

Наслідки атаки на Львів: фото ДСНС

Також у місті перекривали рух транспорту по вулиці Городоцькій від перехрестя з вулиці Патона до кільця в обидві сторони – там працювали спеціальна техніка та всі відповідні служби. Проте наразі вулицю вже відкрили.

У патрульній поліції Львівської області зазначили, що транспорт почав рухатися вулицею Городоцькою приблизно о 18 годині 27 хвилин. Це сталося майже після 9 годин перекриття руху.

У ДСНС повідомили, що одна людина загинула, ще двоє людей зазнали поранень. За словами Садового, загиблий чоловік є працівником складу, в який поцілили окупанти. Очільник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що загиблому на момент смерті було 32 роки.

Також з-під завалів дістали 26-річного хлопця, який теж працював на складі. На щастя, він живий – у постраждалого відкритий перелом кінцівки та забійні садна. Його госпіталізували до лікарні, де йому надають всю необхідну допомогу. Відомо, що постраждалий перебуває у стані середньої складності.

Другий поранений – 68-річний чоловік. У нього різана рана правої стопи, медики допомогли йому на місці.

Влітку під час ракетних атак містяни нарікали, що багато укриттів зачинені. Однак Садовий розповів, що під час цієї атаки не чув таких нарікань.

Мер Львова зазначив, що міська влада має чіткий протокол, що всі укриття мають працювати цілодобово і бути відчиненими для громадян повсякчас. Крім того, є персональна відповідальність власників укриття за невиконання цих вимог.

Водночас він відзначив той факт, що люди прямують в укриття лише після того, як місто починають дронами чи ракетами. Тож він закликав людей прямувати в укриття після того, як в місті оголосили сигнал повітряної тривоги, адже нехтування цими правилами призводить до того, що з'являються постраждалі й жертви внаслідок атаки.

Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що рятувальники завершили ліквідацію наслідків ворожої атаки "Шахедами". Понад 12 годин фахівці ДСНС боролися з вогнем, який охопив понад 9 000 квадратних метрів.

У МВС наголосили, що до гасіння пожежі рятувальники залучили сучасну техніку з Рівненського підрозділу ДСНС – пожежного робота Magirus. Цей спецпристрій має дистанційне керування та може подавати 2 тисяч літрів води щохвилини на відстань до 65 метрів. Очільник МВС Ігор Клименко заявив, що він у рази зменшує ризик для життя та здоров'я рятувальників під час ліквідації масштабних пожеж.

Для ліквідації пожежі використовували робота: дивіться відео

Близько 12 годин невтомної та жертовної роботи фахівців ДСНС. Дякуємо, що завжди поряд та протистоїте небезпеці. Росіяни вкотре довели, що їхня ціль – вбивства мирних жителів та руйнування цивільних об'єктів. Але темрява ніколи не переможе. Притягнемо до відповідальності всіх, хто віддає злочинні накази, і всіх, хто їх виконує,
– наголосив Козицький.

Як у Львові ліквідовували наслідки атаки / Фото Максим Козицький

Мер Львова Андрій Садовий також повідомив, що рятувальники закінчили ліквідовувати наслідки нічної атаки. Він висловив співчуття сім'ї та близьким чоловіка, який загинув унаслідок пожежі.