Це 24 Каналу зауважив генерал армії у відставці, екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж. Зокрема, мовиться про американські далекобійні ракети ATACMS, ракети вітчизняного виробництва і так далі.

Читайте також Включно з ATACMS: США можуть відновити постачання зброї Україні до кінця наступного тижня

Тактика ураження ворожих об'єктів

Микола Маломуж зазначив, що Росія не має можливості вигадати щось нове, знайти технологічні рішення. Можливо, вони будуть переміщувати ряд систем ППО, ракетних систем, завдавати ударів балістичними ракетами різних типів.

Однак методи роботи окупантів давно відомі. Об'єкти, які вони вважають стратегічними, росіяни не можуть повністю прикрити, бо не мають достатньо сил та засобів високотехнологічного рівня. Зокрема, Сили оборони неодноразово проводили операції та уражали аеродроми або нафтопереробні заводи Росії. Ворог потужно захищає лише Москву та Санкт-Петербург.

В Україні можуть з'явитись нові ракети. Важливо, які типи, яка кількість, наскільки вони різнопланові, наскільки їх можна ефективно використовувати комплексно.

Наприклад, якщо ми говоримо про Кримський міст. Є приблизно 10 типів різних видів ударів. Наприклад, ракети ATACMS, Storm Shadow, SCALP, вітчизняного виробництва. Відповідно 8 типів різних дронів повітряного базування, морського базування, надводного та підводного. Тобто і диверсійні операції,
– сказав ексголова розвідки.

Також інші формати, які можуть дезорієнтувати ворога щодо захисту того ж Кримського мосту. Мовиться про комплексні удари в інших місцях, поруч, по цьому ж об'єкту. Це завдання ударів по системі ППО. Третій, четвертий або десятий удар буде по Кримському мосту та рознесе все на різні напрямки. Або по конкретному великому об’єкту: військовому, промисловому і так далі.

"Це вже та нова тактика щодо знищення конкретних стратегічних об’єктів, великих резервів. Навіть стратегічних бомбардувальників, які у повітрі збиваються. Можуть бути удари по аеродромах. Потрібна кількість та грамотність планування цих операцій", – підкреслив генерал армії у відставці.

Також важливе масове використання дронів різних типів. Однак потрібно, щоб всі засоби українського виробництва, від наших партнерів, ця стратегія були підготовлені та застосовані у комплексі. Тоді Росія буде дезорієнтована і не матиме можливості протидіяти засобам, які будуть застосовані Силами оборони.

ATACMS для України: останні новини

  • Ввечері 20 квітня США підтримали довгоочікуваний законопроєкт про допомогу Україні. У тексті документа мовиться про виділення нашій державі 60,84 мільярда доларів. Зокрема, президент США Джо Байден має надати Україні ракети ATACMS, але тільки якщо вирішить, що передання ракетних комплексів великої дальності не зашкодить нацбезпеці та інтересам Штатів.
  • Сенатор-демократ Марк Уорнер 21 квітня заявив, що США можуть відновити постачання зброї в Україну вже до кінця наступного тижня. Пакет також міститиме й далекобійне озброєння. Мовиться про ракети ATACMS, які США вже надавали Україні.
  • Раніше Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що ракети ATACMS зможуть уражати цілі ворога в тимчасово окупованому Криму. Зокрема, мовиться про аеродроми, з яких Росія підіймає літаки, які випускають високоточні ракети, що завдають нашій державі значної шкоди. Тобто ці далекобійні ракети використовуватимуть не для атак по території Росії, а по аеродромах у Криму.